Ahşap Parkenizi Nasıl Korursunuz

Ahşap parkenizin düzenli bakımının yanı sıra ayrıca yapmanız ve uygulamanız gereken bakımları için çeşitli tavsiyeler:

-Ahşap zemininize zarar verebilecek nem, kir, mobilya ayakları, çelik sandalye gibi diğer aşındırıcı maddelerden korumak için dış kapınızın önüne mutlaka pas pas sermelisiniz.

–Laminat parke zemininizi silerken hafif nemli bez kullanın, bezi tamamen ıslatmayın ve zemini sıvı maddelerden olabildiğince uzak tutun.

-Çizilmeler ya da sürtünmeleri azaltmak için mobilyanız üzerinde onaylı ya da bilinen zemin koruyucular kullanın. Ayrı bir tavsiye olarak da mobilyalarınızın ayak altına plastik koruyucular takabilirsiniz.

-Ahşap parkeler güneş ışınlarından doğrudan etkilenir ve renginde solma, kararma ya da sararmaya maruz kalır. Perdelerinizi kapalı tutun ve güneş ışınlarının doğrudan ahşap parke ile temas etmesini engelleyin. Parkenizin sürekli güneş ışınlarına maruz kalmaması için mobilyalarınızın düzenini de değiştirebilirsiniz.

-Uzun tırnaklı büyük evcil hayvanlarınızı ve ince topuklu ayakkabılarınızı, ahşabı çizebileceği ve zarar verebileceği için parkeli zeminden uzak tutun ya da çizilmemesi ve zarar görmemesi için daha dikkatli olun.

-Ağır mobilyalarınızı ya da gereçlerinizi hareket ettirecekseniz eğer parkeli zemin üzerinde hiçbir zaman kaydırmayın genellikle kaldırarak hareket ettirin.

-Parkenizin üzerinde, çok yoğun kullandığınız sürekli basılan yerler de halı ya da kilim kullanın.

-Bütün yıl boyunca oda sıcaklığı ve nemini kontrol altında tutun. Sıcak ve nemli havalarda rutubet giderici ve çok kuru havada ise rutubet sağlayıcı kullanın.

Evinize laminat parke yaptırmak isterseniz beykoz laminat parke firması Yener Parke ile irtibata geçebilirsiniz.