Havalar Isındığında Evde Neler Yapılabilir ?

Herkesin merakla beklediği yaz mevsimi sonunda geldi.Yaz mevsiminin getirdiği güzelliklerin yanı sıra can sıkıcı yanları da var tabi.Kışın üşürken,yaz mevsimini hatırladığımızda” keşke sıcak olsa “derdik. Lakin işler pekte hatırladığımız gibi gerçekleşmedi.

Aslında hatırladığımız yazın güzel sıcak havası yerine “bunaltıcı havasıydı”. Yazın havuza veya denize gidemiyorsanız tatiliniz size zehir olmaya başlamış demektir.Ben ise bu yazıda sizlere denize ve havuza gitmeden tatilinizi nasıl güzelleştirebileceğinizi anlatacağım.

Eğer hava aşırı sıcaksa ,ilk kural öğlenden önce dışarı çıkmamanızdır. Evdeki mobilyalar sıcaktan dolayı üzerinize geliyor gibi hissedebilirsiniz ancak dışarı öğle saatlerinde çıkarsanız başınıza güneş geçebilir ve evde sıcakladığınızdan daha çok terlersiniz. Bu yüzden dışarı çıkmak istiyorsanız öğlenden sonra yani akşam üzeri saatlerinde dışarı çıkmanızı tavsiye ederim.

“Akşam üzerine kadar evde nasıl duracağız ? Sıkılırız.” diyenleri duymaktayım.Şimdi ise onun cevabını vereceğim.Evde eğlenmenin en güzel yolu bir arkadaşınızı eve çağırıp onunla sohbet edip konuşmaktır. Ancak eğer eve çağırabileceğiniz bir arkadaşınız yoksa tek başınıza da yapabileceğiniz bir sürü şey olabilir.

1- Yatakta yatıp televizyon izlemek:Bir şeyler izlemek vaktiniz hızlı ve eğlenceli geçmesini sağlayacaktır. Sevdiğiniz bir diziyi izlemek yada bir korku filmi izleyip korkmak sizi mutlu ederken aynı zamanda heyecanlandıracaktır.

2-Kitap veya dergi okumak: Evde rahat ettiğiniz koltuk üzerinde en sevdiğiniz kitabı okumak kadar eğlenceli bir şey yoktur. Özellikle sehpanızın üzerinde kitap okurken yiyebileceğiniz atıştırmalıklar varsa iş daha da güzelleşir.

3- Oyun Oynamak: Telefondan veya evinizde var ise playstation üzerinden oynayabileceğiniz çok güzel oyunları indirip vaktinizi değerlendirebilirsiniz.Hatta arkadaşlarınızla online oyunlar da oynayabilirsiniz.

4-Yemek Pişirmek: Sevdiğiniz bir tatlıyı veya yemeği pişirmek sizi oldukça eğlendirecektir.Yalnız dikkat edin etraf dağılmasın ! Masayı, sandalyeyi, tezgahı temiz bırakın. Anneniz mutfağı kirli görürse köşe bucak kaçmanız gerekecek 🙂

5- Blog Yazmak: Sevdiğiniz bir şey üzerine yazılar yazmak size mutluluk hissi verirken düşüncelerinizi açıkça ifade etmeniz size özgürlük sağlayacaktır. Ve kelimelerle oynarken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

6-Müzik Dinlemek ve Karaoke Yapmak: Müzik dinlemek insanı en rahatlatan şeydir, hem yeni şarkılar keşfedersiniz ki bence yeni şarkılar keşfetmek yeni duyguları tatmak gibidir. Müzik dinlerken, sesiniz güzel olsun veya olmasın, beğendiğiniz şarkıyı yüksek sesle söylemek ve hatta dans etmek sizi bir kuş gibi rahatlatıp bir panter gibi enerji dolu hissetmenizi sağlar.

Bunlar sizin vaktinizin dolu geçmesini sağlayacak birkaç aktivite , ben bunları yapıyorum ve evde sıkılmayacağınızın garantisini veriyorum. İyi Eğlenceler.