Evde Kullanılacak Dekor Ürünleri

Evde kullanmayan şişeler tuvalet kağıdı ruloları gibi işiniz bittiğinde çöpe atmaya alışkınlık haline getirdiğiniz atık ürünlerle evinize dekor ürünü yapmak hiçte zor değil… Peki ya size o şişelerle evinize yeni bir hava getirebileceğinizi söylesek ne yapardınız. Biran düşünüp olabilir mi acaba derdiniz eminim…

1. Çiçek saksısı
Çöpe atmayı düşündüğünüz Plastik şişenizi sadece alt kısmı kalacak şekilde kesip değişik şekillerle kendi zevkinize göre desen ve şekilde boyayarak çiçekleriniz için güzel bir saksı yaratabilirsiniz….
2. Kuş yemliği
Eğer bahçeli bir evde oturuyorsanız benim gibi kuşlara ve patili dostlarla karşı özel bir ilginiz varsa cam ya da plastik bir şişenin içini kuş yemiyle doldurup ters çevirip bir yere sabitleyerek yapabilirsiniz. Dostlarımız afiyetle yiyebiliri.
3. Sabunluk
Kullanmadığınız boş Cam şişelerinizin içini sıvı sabunla doldurarak Üzerine fıs fıs aparatı takarak sabunluğa çevirebilirsiniz.
4Takı askısı
Boş Plastik şişelerin alt kısımlarını kesip farklı renk seçenekleriyle ortalarına bir demir yerleştirerek Takılarınızı daha kullanışlı ve dekoratif bir saklama alanı yaratabilirsiniz.
5. Vazo
Boş soda şişelerin etrafını iple sararak ya da boyararak kullanışlı dekoratif vazo yapabilirsiniz.
6. Bahçe dekoru
Boş Plastik şişeleri spiral şekillerde yada farklı boylarda kesip bahçenize asarak göze güzel görünen bir dekor yaratabilirsiniz.
7. Saklama kutusu
İki tane plastik şişe altının uçlarına fermuar ekleyerek küçük eşyalarınızı saklayabileceğiniz şirin kutular yaratabilirsiniz.
8. Sinek kovan mumluk
İçine limon otu yağı koyduğunuz cam şişelerin ucuna uzun mumlar yerleştirerek hem dekoratif bir mumluk oluşturabilir hem de yağ sayesinde sineklerin etrafınıza yaklaşmasını engelleyebilirsiniz.
9Çerçeve
En sevdiğiniz fotoğraflarınızı sergilemek için çam şişelerinizin içi sizce de güzel bir tercih değil mi?
10. Rüzgar çanı
Cam şişelerinizi keserek ya da uçlarından birbirlerine ekleyerek rüzgar çanları oluşturabilirsiniz.
11. Bahçe çiti
Şarap ya da bira şişelerinizin içini dekoratif bir şekilde süsleyip bahçenizdeki toprağın üstüne ters bir şekilde saplayarak değişik ve güzel bir çit görünümü yaratabilirsiniz.
12. Hediyelik eşya
Çok sevdiğiniz bir arkadaşınıza hediye etmek üzere cam şişenin üstüne bir fotoğraf yapıştırıp farklı detaylar ekleyip süsleyerek güzel ve emek verilmiş bir hediye hazırlayabilirsiniz.
13. Çocuklar için penguen
Çocuklara zararlı maddeler içeren oyuncaklar almaktansa çocuğunuzla birlikte plastik şişeleri boyayarak şişelere penguen görünümü verebilirsiniz.
14. Saklama kabı
Evinizdeki pirinç, bulgur gibi ürünleri saklamak için yaratıcı ve dekoratif bir yol arayanlardansanız cam şişelerin içine ürünlerinizi ve üzerine minik çuval dokulu parçalar yerleştirebilir Modern Dekor  Ürünleri Ortaya çıkarabilirsiniz.