Ankara’da Kız Yurtları Hakkında

Ankara’da kız yurtları; Ankara ‘da üniversite okumaya gelmiş olan kız öğrencilerimiz için ev konforunda bir barınma hizmeti sağlamaktayız. Aynı zamanda yurdumuzda sabah kahvaltısı, akşam yemeği servisi, 24 saat ısınma ve 24 saat sıcak su hizmetleri bulunmakta ve banyosu içerisinde suit odalar mevcuttur. Bu hizmetler oldukça uygun fiyatlar dahilinde gerçekleştirilmektedir. Yurt hizmetlerimizden 12 taksit imkanı ile yararlanabilirsiniz. Detaylı bilgi için https://www.ulkukizogrenciyurdu.com/ web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ankara’da Kız Yurtları

Kpss, Yds, Tusdata, Tusem, Adli Yargı, İdari Yargı, Dişçilik Kurslarına ve de kamp merkezlerine yürüme mesafesinde ve 5 dk uzaklıkta bulunmaktadır. Ayrıca Güven Hastanesi, Havaalanı ve otogara oldukça kolay bir ulaşım imkanı sağlamaktadır. Tüm semtlere giden metro ve otobüsler yurdumuzun bulunmuş olduğu sokağın başında yer almaktadır. Havaalanı ve otogara kolay ulaşım imkanı bulunmaktadır. Sokak boyunca mağazalar, kurslar, eğitim kurumları ve franchise cafeler bulunmaktadır. Pandemi süresince Üniversitelere öğrencilerimiz servis ile bırakıp, Ders bitiminde tekrar servisle yurdumuza getirilecektir. Pandemi sürecinden dolayı Butik Kız Yurdu olarak Kontenjanlar düşürülerek ve tüm önlemler alınarak hizmet vermeye devam edeceğiz.

Ankara’da kurulmuş olan Ülkü Ankara kız öğrenci yurdu uzun yılardır kız öğrencilerine güvenli ve kaliteli konaklama sağlayan yurtlardan biridir. Türkiye’nin dört bir yanından üniversite okumak için binlerce öğrenci Ankara’ya gelmektedir. Gelen bu öğrencilerin güvenli bir şekilde konaklaması, evlerindeki sıcak ortamı aramaması ve sadece derslerine odaklanmaları için yemek, temizlik gibi ihtiyaçlarını yurt tarafından yapılması onlar için büyük bir avantajdır. Böylelikle öğrenciler ders dışında ki ihtiyaçlarını düşünmek zorunda kalmadıkları gibi aileler de çocukları için daha az endişelenmiş olurlar.

Tabi her öğrenci yurtta kalmak istemez bazı öğrenciler ev tutmak isteyebilirler. Fakat ev tutan öğrencilerin düşünmesi gereken sadece dersleri olmayacaktır. Hele ki ev arkadaşı ile anlaşamıyorsa temizlik, yemek yapma gibi ihtiyaçların giderilmesi sorun teşkil etmeye başlayacaktır. Ayrıca ısınma ve internet problemi yaşayabilirler. Öğrencinin amacı sadece okumaksa en güvenli ve kaliteli hizmeti yurtlardan alabilirsiniz. Ülkü Kız Öğrenci Yurdu bu anlamda kaliteli bir yurttur. Ailelerin de içini rahatlatan Ülkü Kızılay Kız Yurdu güzel ve konforlu bir yurt ortamını sunmaktadır.

Yurtta Kalmanın Diğer Avantajları

Öğrencilerin yurt sayesinde her bölümden arkadaş çevresi olur. Böylelikle ileri ki yaşamında bu arkadaşlıklar büyük fırsatları yakalamasına sebep olur.

Yurtta paylaşım öğrenilmektedir. Özellikle tek çocuk olarak dünyaya gelen bir çocukta gençliğinde paylaşımı bilemeyebilmektedir.. Bu durum arkadaş ortamında dışlanmasına sebep olabilmektedir.

Kalıcı dostlukların adresi yurtlardır. Anne, baba, kardeşten uzak bir yerde en yakın kişi oda arkadaşı yada yurt arkadaşıdır.

İnsanların kendi sorumluluklarını öğrendiği tek yer yurtlardır.

İletişim Adresi: Meşrutiyet Mahallesi, Karanfil Sokak, No:61 Kızılay Bakanlıklar /Ankara

İletişim Numarası: 0532 165 59