Tere Otu Faydaları Nelerdir?

BİR çok kişinin Varlığından bile haberi olmayan ve dere otu ile karıştırılan birçok kişi tarafından bu konuda tartışılan Fakat dere ile tere birbirinden farklı bitkilerdir. Genel olarak taze olarak tüketilen bir tere geniş spekturumlu etkileri Olmasından dolayı gücünden faydalanabilmek adına mutlaka tek başına tüketilmesi gerekir. Genelde Yaprak kısımları salatalarda garnitür yada et yemeklerinin yanında piyazların içinde Limon ve az miktarda zeytinyağı ile harika tatlar elde edilmesini sağlar. Salata severler tarafından en çok tercih edilen bir bitki olmakla birlikte saymakla bitmeyen faydaları vardır.

1. Kansızlığa ve Demire bağlı anemi şikâyeti olanların ara öğünlerinde tüketebileceği ve Kendi grubunda demir yönünden zengin olan bitkidir.
2. İçerisinde bolca bulunan B6 vitamini içermesi ve İçeriğindeki kükürtlü bileşenler sayesinde sindirimi ve bağırsak problemlerini azaltmaktadır.
3. Genelde Akciğer kanserine yakalanmış hastaların nefes almada yaşadıkları zorluklarda kürü mükemmel bir yardımcıdır. Bu Kürü uygulamaya başladıktan kısa bir süre sonra kişi rahat nefes alıp ve rahatlamaya başlar.

Terenin sade bir şekilde tüketilmesinde fayda vardır.
Kahvaltıdan birkaç saat sonra ve öğle yemeğinden yine birkaç saat sonra her defasında on beş-yirmi adet kadar sapları tüketilebilir. Dilerseniz üzerine limon ekip tüketebilirsiniz.. Ancak uzmanlar tarafından limon dışında başka bir besinle tüketilmesi pek önerilmez.