Seyahat Günlüklerinden Wengen İsviçre

Yamaç paraşütü bana göre; hem cesaret hem de yetenek işidir.
Uzun süren eğitim sürecinden sonra profesyonel olarak bu aktiviteyi yapmak büyük önem taşımaktadır. Hiçbir eğitim sürecinden geçmeden serbest olarak yamaç paraşütü yapan ve kendi çabalarıyla bu sporda yükselen insanların sayısı da az değildir.
Eğer sizlerde benim gibi yamaç paraşütü yapmayı adrenalin yaşamayı kafaya koyduysanız dünya çapında gidilebilecek listesine göz atın derim;
Wengen İsviçre ; Yamaç paraşütü için en çok tercih edilen ülkelerden biri İsviçre’dir Neden Derseniz; bölgenin yamaç paraşütüne uygun bir coğrafik yapısının olmasıdır.
İsviçre’nin birçok yeri doğa sporuna elverişli olmakla birlikte en dikkat çeken yeri; Wengen’in en büyük alametifarikası ise dünyanın en iyi yamaç paraşütü hedef yerlerinden biri olmasıdır. UNESCO tarafından korunan bu alan da trekking gibi alternatif seçenekler olsa da burası tam bir yamaç paraşütü cenneti diyebilirim Harika manzarası ve dik yamaçları ve 3.000 metreye yakın zirveleriyle Wengen yılın her mevsiminde ziyarete açıktır.
Profesyonel olarak bu sporu yapan ve dünyanın en zorlu atlayışlarını yapmak için tercih ettikleri bu yer yamaç paraşütünü uzman şekilde yapan ve amatör olarak yapanlar da kendilerine uygun bir tepe bulabilir. Profesyonel Çalışan Kişiler özellikle ilkbahar döneminde bölgeyi keşfetmeyi öneriyorlar. Ve Bu yazımı okuyanlara küçük Bir Dip not Vermek İstiyorum Bu bölgede yamaç paraşütü Dışında Milka’nın Gerçek Orijinal tadını Burada tadabilirsiniz 😊