Oto Ekspertiz Ümraniye Firması

Oto Ekspertiz Ümraniye Firması hizmetlerinin en önemlilerinden biri yanal kayma testidir. Bu test güvenli sürüş unsurlarından biridir. Ön ve arka dingillerde ki TOE açılarını çok kısa zaman içinde test eden makinedir.

Aracın 1 km’lik bir yolda direksiyona müdahale edilmeden bırakıldığı zaman meydana gelebilecek sapma mesafesini hesaplayarak belirlemektedir.

Ümraniye Oto Ekspertiz Firması satın aldığınız yeni arabanın ya da 2. el aracın rot ayarlarını doğru bir şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol ederek, sizlere rapor eder. Basit bir işlem gibi gözükse de bu test, gelişen son teknolojik cihazlarla aracın ön ve arka dingili yürüme hızındaki platformdan geçmesi ile sağlanır.

Bizimle iletişime geçerek yanal kayma  testi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Böylelikle isterseniz size uygun oto ekspertiz kampanyalarımızdan yararlanarak aracınıza genel oto ekspertiz hizmeti alabilirsiniz. Veya https://www.otoekspertizumraniye.com/ web sitesinin linkine tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Oto Ekspertiz Ümraniye Firması

Motor performans testi dinamometre cihazı kullanılarak yapılmaktadır. Dinamometre manuel, otomatik şanzımanlı önden çekişli veya arkadan çekişli araçlarda motorun gücünü ve torkunu ölçmeye yarayan cihazdır.

Motor beyni arıza kontrolü, şanzıman beyni arıza kontrolü, ABS beyni arıza kontrolü, Airbag beyni arıza kontrolü ve aynı zamanda elektronik aksam arıza kontrolü yapılarak arıza kaydı varsa ortaya çıkar.

Hatta motordaki en ufak düzensizlikleri dahi grafiklerle gösterir. Ayrıca bu grafiklerde ateşleme sistemini ve yakıt emme sistemini de görmekte mümkündür. Modifikasyon öncesi ve sonrası ölçümler sayesinde yapılan işlemlerden kazanılan gücü tespit ediyoruz.

Motor Performans Testi

Bu oto ekspertiz kapsamında;

  • Motor koruyucu kapağı kontrolü, motorun elektrik tesisatı ve kablo kontrolü,
  • Soğutma suyu hortumları ve sızdırmazlık kontrolü, klima boruları kontrolü,
  • Motor yağı kontrolü, motor ısı, ses ve izolasyon kontrolü ve radyatör kontrolü,
  • Hidrolik direksiyon boru kaçakları kontrolü, hidrolik yağı kontrolü yapılmaktadır.
  • Akü kontrolü, fren hidrolik kontrolü ve antifriz kontrolü,
  • Şanzıman ve diferansiyel yağı kontrolü ile turbo kontrolü gerçekleştirilmektedir.

Aynı zamanda dış görünüşünde herhangi bir sorun olmadığını düşünerek aldığınız araçlarda bazı sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Özellikle iç aksamlarında kazası olduğu için değişen parçalar ve belirsiz alanlarda boyalarında sorun olması sizin bilinciniz dışında yatırım yapmanıza neden olabilmektedir. Çünkü aldığınız eksper hizmeti aracı alıp almamanız konusunda yardımcı olmakta ve size yol göstermektedir. Tarafsız ekspertiz raporu için hemen iletişime geçiniz.