Mobilya Parlatma Aşamaları

Birçok mobilya hem kullanım ömrünü uzatmak hem de dekoratif bir görünüm kazandırmak için cilalanmış şekilde üretilir. Fakat bu cilaların büyük bir bölümü, sağlık açıcından zararlı ve zehirli kimyasallar içermektedir. Bu kimyasallar hem çevreyi hem de iç mekandaki hava kalitesini tehdit edebilir.

Tamamen doğal, ev yapımı mobilya cilalarını kullanarak, mobilyalarınıza mis kokulu bir parlaklık ve görünüm kazandırabilirsiniz. Ev yapımı mobilya cilalarını kullanmak sağlıklı bir ev ortamı yaratmanın yanı sıra aynı zamanda ekonomiktir.

Siyah çay

Siyah çaydaki tanik asit isimli madde, mobilya cilalarında donuk bir görüntüye neden olan kalıntıları temizler, aynı zamanda parlaklık verir. 4 adet siyah çay poşetini bir bardak sıcak su ile demleyip soğutun. Pamuklu bir bez ile mobilyalarınızı silin.

Limon yağı

Uçucu yağlardan biri olan limon yağı, limon suyunda olduğu gibi anti septik ve anti bakteriyeldir. Birçok ticari temizlik ürününde koku verici olarak da kullanılır. 2 çorba kaşığı zeytinyağı ya da joboba yağına 10 damla esansiyel limon yağını ekleyip karıştırın. Bu karışım mobilyalarınızı dezenfekte ederken aynı zamanda parlaklık kazanmasını sağlar.

Beyaz Sirke

Beyaz sirke, çok yönlü bir doğal temizleyicidir ve herhangi bir karışıma direkt olarak eklenebilir. Bir kaç damla sirke ile çeyrek fincan zeytinyağı, çok etkili ve tamamen doğal bir mobilyadır. Sirke kirleri temizlerken, yağ ışıltılı bir görünüm katar. Sirke çok maksatlı bir temizleyici olarak, dezenfektan ve koku giderici etkiye de sahiptir.

Limon

Limon suyu, antiseptik ve anti bakteriyel özelliği ile birçok ev yapımı mobilya cilası tariflerinde yer alır. Yarım fincan zeytinyağı ile karıştırılan yarım fincan limon suyu, özellikle ahşap mobilyalar için mükemmel bir mobilya cilasıdır.

Doğal yağlar ve balmumu

Zeytinyağı gibi uzun raf ömrü birine sahip bütün doğal yağlar mobilyalara parlaklık vermek için kullanılabilir. Zeytinyağının dışında, eşit oranlarda karıştıracağınız jojoba yağı ve sıvı balmumu karışımını, doğal parlaklık için kullanabilirsiniz.

Şık ve Modern Tasarımlı Mobilyalar için https://www.inegolmobilyavadi.com  web adresini ziyaret ederek detaylı bilgi  alabilir ve iletişime geçebilirsiniz İnegöl Mobilya ürünleri evinize harika dokunuşlar kazandıracak…