Kadınların Hazırlanması Neden Uzun Sürer?

Bir yere gidecekken en son neden kadınlar evden çıkar hiç düşündünüz mü? Erkeklerde durum daha farklıdır. Kalkar saçlarını düzeltir ve giyinir. Hazırlıkları işte bu kadar kısadır. Ama kadınlar öyle mi? Sabah kalktıkları andan itibaren evin içinde bir koşturmaca başlar. Duşu, saçı, makyajı, kıyafetleri ve tabi her şey uyumlu ve çekici olmalı… Bu hazırlık sürecinin ince detaylarını size de göstermek istiyorum. Tabii eğer sorunun cevabını gerçekten merak ediyorsanız.

Kalkıp duş almak için zaten belli enerji gerekiyor sabahları. Çünkü uykunun en tatlı yerinde alarm sesiyle uyanıyorsunuz. Genellikle o enerjiyi depolamak için hemen bir müzik açıyoruz ve hazırlanmaya başlıyoruz. Saatler süren o hazırlık evresinde önce makyaj masamıza oturuyoruz ve sırasıyla tüm malzemeleri kullanmaya başlıyoruz. Bir süre sonra zaten elimiz alıştığı için bu süre azalıyor ama illa ki erkeklere oranla daha geç hazırlandığımız gerçeğini değiştiremeyiz.

Duş aldıktan sonra bir şeyler yemeden hazırlanmak zor olacaktır. En azından atıştırmalık bi vakit ayırabilirsiniz. Tezgahınızın üzerinde her zaman bir cattle olsun. Hemen suyunuzu kaynatıp kısa sürede bitki çayı yapabilirsiniz. Bu duştan sonra hem içinizi ısıtır hem sağlığınıza sayısız yararı vardır. Tezgah demişken corian tezgah güzelliğinden söz etmeden geçemeyeceğim. Kesinlikle vazgeçilmezim! Size de bu tezgahları incelemenizi öneriyorum. Bitki çayı ve kahvaltı zamanımız çok kısıtlı olduğu için hemen odamıza geçerek hazırlığın zevkli süreçlerine giriyoruz.

Makyaj her kadının olmazsa olmazı demek değildir. Her kadın makyaj yapmaz kimi kremlerini sürer ve öyle çıkar. Bu bakım kremleri de her cilt tipine özel üretilir. Çeşitli sorunlarla başa çıkabilmek adına birçok krem bulunmaktadır. Yüzünüz fazla solgun değilse bu bakım kremleri yeterlidir. Ancak demir eksikliği gibi bir rahatsızlığınız varsa cilt renginiz solgun gözükebilir. Bunun için çözüm tabii ki sadece bu değildir. Bir doktora başvurarak vücudumuzdaki demiri yükseltecek yiyeceklerle beslenmeliyiz.

Daha sonra makyajımızı sonlandırıp saçlarımıza şekil vermeye geçiyoruz. Düz mü, dalgalı mı, kıvırcık mı? Nasıl bir şekil vermek istiyorsak ona göre şekillendirici kullanıyoruz. Düzleştiriciler ve maşalar devreye giriyor. Öncelikle bunların yeteri kadar ısınmasını bekliyoruz. Bu bile zaman kaybı olduğu için daha makyaj yaparken açmakta fayda var. Siz makyajınızı bitirene kadar bu aletlerde ısınmış olacaktır. Bir makyaj masası ve koltuk edinmeniz makyajınızı ve saçınızı düzgün bir yerde yapmanız sizi süre açısından rahatlatacaktır. Böylelikle tüm malzemeler tek bir yerde toplanır ve her şey elinizin altında olur.

En son olarak sıra geldi saç ve makyajımızla uyumlu bir kombin yapmaya. Bunun tam tersi de olabilir. Yapmış olduğunuz kombine göre saçınızı ve makyajınızı belirleyebilirsiniz. İşte bunlar tam olarak çok ince düşünülmüş detaylardır. Kadınlar bu kadar şey yaparken nasıl olsun da geç kalmasınlar? Gidilecek yer Bahçelievler veya başka bir semtte bulunan kafe olabilir. Nereye gideceğiniz, nasıl giyineceğiniz hakkında ön bir bilgi verebilir. Yerine göre kıyafet tercih etmeniz, yaptığınız kombini daha anlamlı kılar. Bir kafeye gitmeyip  Beykoz sahilde koşu yapacaksanız saç, makyaj ve yaptığınız kombin pek anlamlı olmayabilir. Onun yerine daha rahat şeyler giyip saçınızı toplayıp sadece yüzünüze krem sürerek çıkarsanız çok daha güzel olacağınızdan şüpheniz olmasın.

Şimdi tüm bu süreçleri toplayıp sadece erkeklerin saçını düzeltip giyinmesiyle eşitleyemeyiz. Erkekler bu konuda biraz daha işin kolayını bulmuş. Çok kısa sürede işlerini halledip çıkabildikleri için de uyumaya daha fazla zamanları kalıyor. Kadınlar hazırlanabilmek ve bakımlı olabilmek adına uykularından fedakarlık ediyorlar. Büyük bir özenle ve çabayla hazırlanıp evden çıktıklarında zaten neden uzun sürdüğünün cevabını almış olacaksınız. Uzun sürmüş ama geçen o uzun süreye değmiş değil mi?