Zeyno Günenç

22 Haziran 1967 tarihinde İzmit’te doğan Oyuncu Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezunu olduktan sonra Bursa Devlet Tiyatrosu’na tayin oldu, burada 3 yıl görev yaptıktan sonra işinden ayrılarak Kanada Vancouver’a gitti ve bir yıl tiyatro eğitimi aldı.

Birçok özel radyoda Radyo Tek (Londra), Power Fm, Radio XL yapımcı ve sunucu olarak görev yapan oyuncu Süheyl Uygurve Behzat Uygur kardeşlerle “Üç Salakşörler” adlı kabare oyunda görev aldı. 3 sene Türkiye’nin birçok yerini turne ile gezdi. Daha sonra Tiyatro kare topluluğunda çalıştı Ve Oyuncunun tanınması “Çocuklar Duymasın” adlı dizideki “Dominant Gönül teyze” karakteriyle oldu. dizinin başrollerinde “Tamer Karadağlı, Pınar Altuğ, Furkan Kızılay, Ayşecan Tatari, Özgür Ozan” rol aldı.

2005 yılında yapımcılığını Timur Savcı’nın yaptığı “Keloğlan Kara Prens’e Karşı” adlı sinema filminde oynarken Mehmet Ali Erbil, Özcan Deniz, Petek Dinçöz, Ahu Türkpençe, Nükhet Duru, Gazanfer Özcan, Bülent Polat, Ayşen Gruda, Hakan Bilgin, Alp Kırşan, Necmi Yapıcı ile beraber rol aldı.