Yaz İçin Ev Dekorasyon Fikirleri

Okuldan veya işten geldiğinizde evinizin daha güzel  daha göz alıcı olması için yapabileceğiniz şeyleri derledik.

Perdelerinizin kalitesi ve dokusu yazın daha da belirleyici oluyor çünkü evinizi serin ve ferah tutabilmek için özellikle bol güneş alan yaşam alanlarını bunaltıcı yaz günlerinde yakıcı güneşten korumak şart! Bunun için de mutlaka black-out da denilen karartma özelliği olan koyu perdelere sahip olmalısınız.

Serin ve ferah bir ev istiyorsanız ev bitkileri bunu sağlamanın en ideal yolu! Unutmayın yemyeşil bir yemek odasında sıcağın bunaltıcı etkisi keyifli bir ferahlığa dönüşecektir!

Yazın en sinir bozucu sıkıntılarının başında pek tabii ki sivri sinekler geliyor. Uyutmayan sineklerden korunmanın pek çok farklı yolu var elbette ama dekoratif olarak da harika görünen yollardan biri de yatak perdeleri. Tabii tavana kadar uzandığı için daha koruyucu olan modern ve şık cibinlik modelleri de artık oldukça yaygın.Tamamen size kalmış.

Hem oturma odalarında hem de yatak odalarında oldukça önemli olan konulardan biri de koltuk takımınızın döşemesi daha çok kışlık bir kumaştan yapılmışsa mutlaka yazlık koltuk örtüleri almanızı tavsiye ediyoruz. Hem bu örtüleri daha açık renk tonlarından tercih ederek evinizin yazın ihtiyaç duyduğu ferah görünüme de katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca yatak odalarınız için de yazlık pike ve çarşaf takımları almalısınız.

Elbette yaz gelince dekoratif açıdan ilk el atacağımız yerler de bahçe ve balkonlar oluyor. Renkli balkon kırlentleri ve balkonunuzda kullandığınız oturma grubunun minderlerini yenilemek her zaman iyi bir fikirdir.