Visco Yatak ve Lateks Yatak Arasındaki Fark

Yatak seçimlerimiz de çok zorlanıyor olabiliyoruz.Bunun sebebi gece yatarken rahatsız etmemesi bel ağrısı yada boyun ağrısı yaratmaması gibi seçenekleri göz önünde bulundurmamızdan.Peki yatak seçimlerimizde nasıl dikkat edebiliriz. Şimdi sizlerle visco ve lateks yatak arasındaki farklardan bahsedeceğiz.Seçimlerinizde kolaylık sağlayacağını düşünüyoruz.

Visco, içeriğinde kimyasal bulunan, vücudu saran, yattığınızda biraz daha gömülme hissi yaratan sizi saran bir yataktır. Yatak üretilirken tamamı visco malzemeden yapılmaz, visco’nun altında onu destekleyecek süngerler kullanılır. Çünkü tamamen visco’da uyumak mümkün değildir. Yatağınıza yattığınızda yavaş yavaş şekil alır ve daha sonra eski halini alır. Hassas bir malzeme olan Visco’nun yoğun sulu ortamlardan uzak tutulması gerekmektedir.

Lateks ise tamamen doğal, doğadaki Kauçuk ağacının öz sütünden elde edilen, köpüksü bir malzemedir. Doğadan elde edilen bu özel malzeme, özel kalıplarda dondurularak bloklar haline getirilir daha sonra da yatak olur. Visco gibi vücudu destekler, yattığınız da vücut boşluklarınızı doldurur ancak, Visco gibi sarmaz. Yattığınızda gömülme hissi yaşamazsınız, yay gibi daha tepkili bir yapısı vardır. Hemen eski haline döner. Uzun süreli kullanıma uygun ve dayanıklıdır.

Her iki yatak seçimi de tercih edilecek uyku esnasında sizi rahat ettirecek aynı zamanda sağlıklı uyumanızı sağlayacak özelliktedir. Şöyle de bir gerçek var ki belli bir dönem yatağa bağımlı olacak kişilerin tedavi sürecinin hızlanması, hastanın rahat hareket etmesi ve oturabilir yada yatabilir pozisyona gelebilmesi için hasta yatağı kiralama hizmetinden yararlanması gerekir. Hasta yatakları yatak yarası ve terleme gibi sorunları yaşatmaz.