Saçımızı oksijenli su ile nasıl açarız?

Oksijenli  suyun kimyasal ismi hidrojen peroksittir. Doğal yöntemler deneyip sonuç alamadıysanız size oksijenli suyu öneriyoruz.  Bazı saç tiplerinde saçı yıprattığıda olur. Bundan dolayı saçınıza zarar vermemesi açısından önce ve sonra saç kremi kullanmalısınız. Bu yöntem diğer yöntemlere göre daha hızlı sonuç verdiğinden dolayı çok kullanılan basit ve ucuz bir yöntemdir.

Oksijenli su ile saç rengini nasıl açarız?

Oksijenli su 1’e 1 oranla temiz su ile birlikte kullanılır. Yani kullanılacak oksijenli su miktarı kadar temiz su karıştırılmalıdır. Bu şekilde saç bakımı ve sağlığınızı da korumuş olursunuz. Önerilen kullanım şekli, sprey şeklinde saçınıza sürebileceğiniz bir şişe bulup oksijenli su karışımını bunun içine boşaltmaktır. Daha sonra bu sprey ile saçlarınıza karışımı sıkarak, fön makinesi yada saç kurutma makinesi ile saçınızın ısı almasını sağlayın. Eğer yaz ayında bu işlemi yapıyorsanız  güneşten de faydalanabilirsiniz. Bu şekilde 1 saat güneşte kalmanız gerekir. En az 2 saat bu şekilde kalan saçlarınızı daha sonra şampuanla yıkayarak durulayın.
Kuru bir saç tipine sahipseniz  bu işlemden sonra daha da kurumaması için, nemlendirici kremler veya yağlar ile saçınıza işlem öncesi ve sonrası bakım yapabilirsiniz.
Oksijenli su ile saç açma işlemini saçlarınız istediğiniz tona ulaşana kadar 2-3 günde bir uygulayabilirsiniz.
Çok koyu renklerde dalgalı bir görünüm oluşturacak oksijenli su karışımı, kumral ve sarışınlarda ise daha başarılı sonuç vermektedir.

Oksijenli su ile saç rengi açarken nelere dikkat edilmeli?

Saçlarınız ne kadar koyu ise o açıklığı o kadar belli olacaktır. Fakat saçlarınız açık kahverengi ise bu işlemi yapmadan önce iki kere düşünün.
Saçlarınızın hasar görmemesi için iyice nemlendirilmiş olmasından emin olun.
Saç rengi açma işlemi sırasında etrafa sıçratmamaya çalışın, iz kalabilir.
Eğer cildinize dökülürse hemen bol suyla yıkayın.