Prostat Kanserine iyi gelen Bitkiler

Prostat Kanseri erkeklerde deri kanserinden sonra rastlanan en sık kanser türüdür 50 li yaşlardan itibaren görülme riski çok daha fazladır. Hastalığın başlarında çok fazla bir belirti vermediği için anlaşılması güçtür. Ancak geç kalınırsa tedavi mümkün değildir. Erken teşhis Hayat kurtarır yılda 1 kez Üroloji muayenesi kesinlikle yapılmalıdır.

Hastalığın başlarında Doktor ile birlikte bitkisel yöntemler ile de tedavi mümkündür. Neler yemeli neler içmeli bugünkü yazımızda biraz bahsedeceğiz.

MISIR PÜSKÜLÜ

Mısır sütü, zaman içinde kendini prostat büyümesinin semptomlarına karşı mücadele etmesi yönünden ıspatlamış  bitkisel tedavi yöntemidir. İdrar kaslarının ve astarının rahatlamasına yardımcı olan doğal bir  olarak idrar söktürücü olarak hareket eder. İdrarın akışının düzelmesine destek olur.

KULLANIMI

Dört fincan suya taze mısırın 6 tane püskülü konulur. Kaynamayan suya koyulur ve ardından bir 10 dakika kadar daha kaynatılır. Ardından süzülür ve günlük olarak bu mısır püskülü çayı 3 kez içilir. Bir diğer seçenek ise, bir fincan suya 15 mısır püskülü eklenerek, bu su günde 2  bardak içilir.

ELMA SİRKESİ

Ham olan elma sirkesi, büzüştürücü, sıkıştırıcı özellikleri ile şişmiş olan prostat bezlerinin küçültülmesine yardımcı olur. Ayrıca, kilo verimine yardımcı olur ve UTI gibi büyümüş prostat komplikasyonlarının engellenmesine destek olur.

KULLANIMI

Bir-iki çay kaşığı ham filtre edilmemiş elma sirkesi, 1 kaşık bal ile bir bardak ılık suda karıştırılır. Günlük iki kez bu karışım içilir. Bir diğer seçenek olarak ise, ham, filtre edilmemiş 1 fincan elma sirkesi, su ile dolu küvete eklenir. 10-15 dakika boyunca bu küvette bekleyin. Bu rahatlatıcı banyoyu haftada birkaç kez deneyin.

KABAK ÇEKİRDEĞİ

Kabak çekirdekleri, büyümüş olan prostatın küçültülmesine yardımcı olur. Çekirdekler, içerdikleri idrar söktürücü içeriklerle idrar akışına yardımcı olurlar. Ayrıca yüksek oranda çinko barındırırlar. Erkeklerde meydana gelen büyümüş prostat, genellikle çinko eksikliğinden dolayıdır. Ek olarak, çekirdekler omega-3 yağ asitlerine sahiptirler ve bu asitler prostatın işlevsel olmasını sağlar. Kabak çekirdeklerini tüketmenin en iyi yolu, herhangi  tuzlama kavurma  olmadan direkt olarak yemektir. Günlük olarak bir avuç çekirdek yeterli gelecektir. Alternatif olarak ise, bir avuç dolusu ezilmiş taze kabak çekirdeğini, büyük bir kaba ekleyin. Kaba kaynamış su ekleyin ve oda sıcaklığında soğumaya bırakın. Süzün ve ardından bu çayı için. Haftada birkaç kez tekrar edebilirsiniz.

Çinkonun prostat üzerine etkileri göz ardı edilemez vücudumuzda nasıl demir eksikliği ciddi hastalıklara kapı açıyorsa çinkoda rahatsızlıklara davetiye çıkarabiliyor Doktor kontrollünde çinko eksikliği var mı tespit edilmeli ona ilişkin takviye alınmalıdır.