Mobilya Temizliği

En Doğru temizlik nasıl yapılmalıdır her mobilya çeşidine göre temizliğinde de farklılık göstereceğini tahmin edersiniz her malzeme aynı zeminlerde işe yaramaz bir zemine iyi gelirken diğerine ciddi zararlar bile verebilir. Bugün mobilya temizliğinde dikkat edilmesi gereken noktalardan bahsedeceğiz.

Konunun daha anlaşılır ve tutarlı olabilmesi için  kategoriler ile anlatmak daha doğru olacak. Örneğin mobilyanız Lam kaplama ise sunta veya mdf olmasının bir önemi olmayacaktır çünkü herhangi bir deterjan veya su zemine zarar vermez ama mobilya kenarındaki pvc ile temas halinde uzun süre kalırsa şişmesine sebep olacaktır bu nedenle iyice kuruttuğunuzdan emin olmanız ve kaplamaya su kaçırmamanız gerekir.

Lake mobilyalarınızda kullanılacak bez pürüzsüz ve temiz olmalıdır. Bu malzemenin temizliği için herhangi bir temizlik kimyası kullanmanız gerekmez. Sadece saf temiz su ve pürüzsüz bir bez ile temizliği yapabilirsiniz.

Kimyasal temizlik malzemesi kullanılmasını önermiyoruz çünkü mobilya da kullanılan lake boyanın kalitesi oldukça önemlidir ki eğer boya ikinci sınıfsa, boyanın atması ve solması gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Önceliğiniz mobilyalarınızı uzun yıllarca kullanmaya yönelikse bu noktalara dikkat ederseniz hedefinize ulaşmış olacaksınız.