Kız Öğrenci Yurdu

Kız Öğrenci Yurdu Ülkü, Ankara’da yer almaktadır. Ankara’ya üniversite okumak için  gelen öğrencilerin konforlu bir şekilde konaklayabilmeleri için profesyonel hizmetler sunmaktadır.

Kız Öğrenci Yurdu

Ankara ‘da bulunan Ülkü Ankara Kız Yurdu, üniversite öğrencilerimiz için güvenli, kaliteli ve konforlu bir barınma hizmeti sağlamaktadır. 7/24 sıcak su, ısınma ve güvenlik hizmetleri sağlanmaktadır. Ayrıca yurt tarafından sabah kahvaltısı ve akşam yemeği sunulmaktadır. Tüm odalara wireless internet hizmeti bulunmaktadır. Ayrıca her öğrencinin odasında öğrenciye ait özel çalışma masası ve sandalye vardır. Yurt çalışanları tarafından odaların ve ortak alanların temizliği  büyük bir titizlik ile yapılmaktadır.

Kpss, Yds, Tusdata, Tusem, Adli Yargı, İdari Yargı, Dişçilik Kurslarına ve de kamp merkezlerine yürüme mesafesinde ve 5 dk uzaklıkta bulunmaktadır. Ayrıca Güven Hastanesi, Havaalanı ve otogara oldukça kolay bir ulaşım imkanı sağlamaktadır. Tüm semtlere giden metro ve otobüsler yurdumuzun bulunmuş olduğu sokağın başındadır. Havaalanı ve otogara kolay ulaşım imkanı bulunmaktadır.

Ankara Kız Öğrenci Yurdu hizmetleri hakkında daha fazla bilgi almak için  bağlantı linkine tıklayabilirsiniz. Böylece kolay bir şekilde ilgili web sitelerine ulaşabilirsiniz.

Yurtlarda Kalmanın Avantajları

Öğrenciler için yurtlar evlerden çok daha avantajlıdır. Çünkü evde yapılması gereken pek çok şey vardır. Evin sorumluluğu daha fazladır. Örneğin; fatura, yemek, temizlik, internet, sıcak su ve ikinci el eşya bulmak bazen zorlu olabilmektedir. Yurtlarda rutin saatlerde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği verilir. Bununla birlikte kesintisiz olarak ısınma ve sıcak su sağlanmaktadır. Ayrıca 7/24 güvenlik kamerası sayesinde güvende olursunuz. Güvenlik personelleri yurt girişlerinde beklemektedir. Öğrenciler için hem güvenli bir ortam ve hem de ev ortamı sağlayan yurtlar  ailelerin de güvenini sağlamaktadır.

Üstelik yurtta kalan öğrencilerin her bölümden arkadaş çevresi olmaktadır. Böylece ileri ki yaşamında bu arkadaşlıklar büyük fırsatları yakalamasına sebep olur. Ayrıca yurtlarda paylaşım öğrenilmektedir. Özellikle tek çocuk olarak dünyaya gelen bireyler gençliğinde paylaşımı genellikle bilmezler. Bu durum arkadaş ortamlarında da dışlanmasına neden olmaktadır.

Bununla birlikte kalıcı dostlukların adresi yurtlardır. Özellikle aileden uzak bir yerde en yakın kişi oda arkadaşı yada yurt arkadaşıdır. İnsanların kendi sorumluluklarını öğrendiği tek yer yurtlardır. Özel Ankara Ülkü Kız Öğrenci Yurdu ile tüm bu avantajları yakalarsınız.