İstanbul Hep Ayrı Bir Güzel

İstanbul, pek çok tarihe ev sahipliği yapmış, eşsiz doğa güzelliği, tarihi dokusu ve iki yakayı birleştiren denizi ile herkesin gönüllerini fetheden mükemmel bir şehir. Öyle ki eskiden beri tüm ülkelerin sahip olmak istediği ve onun için nice savaşlar yaptığı güzelim şehrimiz.

İstanbul Türkiye’nin 1.metropol şehri. Hem ekonominin ve nüfus yoğunluğunun burada olması nedeniyle Türkiye’nin kalbi.  Bazen İstanbul’da yaşadığımız halde iş güçten vakit bulamadığımız için İstanbul!un çoğu güzel yerine gidememişizdir. İstanbul’da o kadar çok gezilecek yer var ki … Dolmabahçe Sarayı, Topkapı Sarayı, Galata Kulesi, Kız Kulesi, Rumeli Hisarı Sultanahmet Camii, Ayasofya Müzesi, Yerebatan Sarnıcı, Çırağan Sarayı, Anadolu Hisarı, Kapalıçarşı bunların başında gelir. Bu yerlerin dışında İstanbul’daki sahiller Emirgan, Bostancı, Kadıköy’de görülmesi gereken yerlerden. İstanbul’un her yeri tarih kokuyor.

Bir hafta sonunuzu İstanbul turu için ayırırsanız, hem güzel bir hafta sonu geçirmiş, hemde İstanbul’un en güzel yerlerini görmüş olursunuz. İstanbul turları için istanbul daily city tours sitesini ziyaret edebilirsiniz.