Hayatta Şansımız Hep Açık Olsun

Özel günlerimiz olan evlilik, doğum günü gibi günlerimizi kutlamak istediğimizde güzel bir organizasyon isteriz. Özellikle düğünümüzün eşsiz ve benzersiz olması bizim için çok önemlidir. Bu aşamada yapılan bütün hazırlıklar çok titizlikle yapılırsa çok fazla aksilik yaşanmaz. Bende bu organizasyon firmalarından birinde çalışan biriyim.  İnsanların en mutlu olduğu günün hazırlıklarını yapmak hem çok eğlenceli hem de çok mutluluk veren bir iş. Durum böyle olunca sürekli dekorasyon konseptleri araştırıyorum. Yaptığım konseptler çiftler tarafından çok beğenilmekte. Bir gün hazırlamış olduğum bir çiftin düğün konseptinde çok farklı bir dekorasyon denedim ve ilk defa denenmiş bir dekordu. Düğüne katılan bir iç mimardan çok güzel bir iş teklifi aldım. Bu benim için hayatımın  işi idi.

Serdar bey çok ünlü bir inegöl mobilya imalatı yapan firmanın iç mimarıydı. Yeni tasarımlar yaratmak istediklerini söyledi. Ben sıradanlıktan farklı model ve tarzları çok denerdim. Bana mobilya tasarımı ile ilgili fikirlerimi sordu. Çok değişik tarzları örneğin, bir avangard koltuk takımı ile klasik bir mobilyayı farklı tarzlarda çizdim. Yaptığım çizimleri çok beğendiğini ve bizimle çalışmaya var mısınız? dedi.

Çok uzun süredir yaptığım işten memnun olsam da sanki bazı eksiklikler vardı. Bu iş sanki o boşluğu doldurmuştu. Hemen kollarımı sıvayıp yepyeni tasarımlar için işe başladım. Amacım standardın dışında mükemmel bir salon hazırlamaktı. Tabi ki bu sadece mobilyalarla olmamalıydı. Tüm ayrıntılar düşünülmeli ve eksik bir şey kalmamalıydı. Salonda yer alan perde, halı, aksesuar hatta parke modeli ve rengini tüm ayrıntılarıyla  ben belirlemeliydim. Uzun bir çalışmadan sonra soft tonlarda avangard ve klasik tarz karışımı bir koltuk takımı, uçuk mavi halı ve bu iki rengi karşımı bir perde ve aksesuar için de 3 parçalı soft renklere sahip kanvas tablolar ile dekore ettim. Her şey tam hayallerimde ki gibi olmuştu, Serdar bey yaptığım dekoru adan zeye çok beğenmişti. Herkesten çok güzel eleştiriler almıştım. Ve artık emindim bu iş tam benim işimdi. Sıra reklam ve tanıtıma gelmişti. Bunun için güzel bir çalışma yapıldıktan sonra iyi bir tanıtımla ürün görücüye çıktı. Kataloglar olmak üzere bigbordlar da ve  televizyonda çok iyi bir tanıtım yapıldı. Hatta Modef fuarında yaptığım salon tahminimden çok fazla ilgi gördü. Yurt içinde yakaladığımız başarıdan ziyade yurt dışından da çok fazla sipariş aldık.

Bu başarıyı kutlamak için istanbul bosphorus tours tekneleri ile mükemmel bir istanbul boğaz turu yaptık. Bütün gün tüm çalışanlarla eğlendik ve başarımızı kutladık. Başarımızı diyorum çünkü fikir benden çıkmış olsa da tüm imalatta çalışanlar da benim dediğimi çok iyi anlamışlar ve ortaya kusursuz bir iş çıkmıştı. Artık bu işyerinin parçası olduğumu çok fazla hissediyordum. İnsana şans her zaman gülmez belki ama galiba ben o şanlı insanlardan biriydim.