Günümüz Modasında Meksika Esintileri

Gelişen değişen teknolojiyle birlikte hayat tempomuz hareketlendi. Ve koşturma alanlarımız büyüdü. Uzun sürecek işlerimizi kısa sürede yapar olduk. Seyahatler, toplantılar, iş yemekleri, arkadaş dost buluşmaları, kültür-sanat aktivitelerine  katılımlarımızın bile bazen  aynı gün içinde yapamadığımız zamanlarda olmuyor değil. İşte böyle zamanlarda teknolojinin ve değişen şartların önümüze sunduğu arabalar en büyük kurtarıcımız oluyor.

İşte Bu yoğun çalışma  temposunda konforlu çözümler arayışına girmeye başladık. Bu arayış bazı zaman bir mobilya bazen de giyim tarzı olmaya başladı. Ve beklentilerimizde her zaman  harekete maruz kalıp her zaman her daim kendini koruyabilen ve hareket kabiliyetini sınırlamayan konforlu ve kaliteli ürünler anlayışına önem vermenin bu noktada değerli olduğunu düşüncesine vardım.

Ve Bu çözümler için moda esintilerinin de katkısı çok önemlidir. Bu moda esintilerine bir göz atalım ne dersiniz;

Bu esinti Meksika’nın doğusunda yer alan bir eyaletinde  bulunan ve tarihi taşlarında yazılı toprakların başkenti Merida şehrinden Mayalara kadar dayanan kültürü, renkleri ve tarihi  dokuları koleksiyonda çokça hissediyor.

Türkiye’de Meksika ruhunu ve mayalara kadar dayanan kültürü yansıtan koleksiyon oldukça geniş ve dikkat çekici hem’de casual giyim tarzı için çok öneri sunmuştur. Erkekler için Slim fit takımlar, esnek rahat  ayakkabılar, t-shirt kravat, gömlek. pantolon ve çanta kombinasyonuyla dikkat çeken parçalar arasındaki yerini almıştır.

Kumaşların kalitesi ve doğallığı, yün, keten ve ipek karışımlı doğal lifleri içinde  barındıran, insan vücuduyla dost kumaşlar yaz koleksiyonu için özenle seçilip kullanılibilir olmasıdır.Bu tür doğal kumaş kalitesinde olması  fethiye gibi tatil beldelerinde bile giyilir olmasıdır.

Bir diğer ayrıntıda koleksiyona ilham veren  süreçte  ve Show kısmında ki çekimlerinin koleksiyonun anavatanı olan Meksika’ya gidilmesi o atmosferi yaşamak yapılan işin hakkını vermesidir. Örneğin bir Avukatın karşındaki taraf  ne kadar güçlü olursa olsun işinin hakkını vererek kazanması gibi…