Göktürk Göleti

Göktürk göleti mavi ve yeşilin buluştuğu bir piknik alanıdır. Göktürk barajının yanında ormanlarla kaplı muhteşem bir görüntüsü var. Şehrin kalabalığından uzaklaşarak temiz hava almak isteyen ve kafa dinlemek isteyenler için ideal bir yer Mesire yerinde piknik yapabileceğiniz gibi spor da yapabilirsiniz. Harika doğa fotoğrafları çekip, güzel bir hafta sonu geçirebileceğiniz muhteşem bir yer.

Göktürk Göleti İstanbul’un merkezinde sayılabilecek eşsiz bir sığınak yer. Bu kadar güzel olmasına rağmen pek fazla bilinmemekte. Ama bir kere gittiğiniz takdirde sürekli gitmek isteyeceğiniz bir yer.

Dilerseniz günübirlik olarak gidebileceğiniz mesire yerinde isterseniz karavan veya çadırla kamp kurabilirsiniz.

Mesire yeri için günlük giriş ücreti yayalar için 2,50 TL.  Eğer buraya herhangi bir motorlu araçla birlikte giriş yapacaksanız fiyatlar değişmekte.

Motosiklet: 3,75 TL
Otomobil: 8,50 TL
Minibüs: 21 TL
Otobüs: 105 TL

İçerde karavan veya çadırla kamp yapmak isterseniz de günlük fiyatlar şu şekildedir:

4 Kişilik Çadır Yeri: 17,75 TL (4’ten fazla her kişi için 4 TL)
Karavan Yeri: 21,50 TL.

Gölet Göktürk merkeze oldukça yakın. Bunun için önce Hasdal Kemerburgaz Yolu’nu kullanıp Göktürk Merkez’e vardıktan sonra İhsaniye Yolu’na sapılırsa, gölet yolun hemen başında görebilirsiniz.

Otobüsle gitmek isterseniz de Eyüp Belediyesi Yol Bakım Otobüs Durağı’ndan 48k  veya 48P nolu hatları kullanabilirsiniz.