Genç Odalarında Dekorasyon

Çocuklarınız büyümeye başladıkları zaman artık odaları onlara hem dar gelmeye başlar hem de çocuksu mobilyalardan kurtulmak isterler. Genç odası seçerken ve dekore ederken dikkat edilmesi gereken noktalar da vardır.  Mobilya seçiminden, duvar rengine, parke modeline ve aksesuarı da çocuğunuzun ilgi ve hobi alanlarının temaları düşünülerek  zevk ve ihtiyaçları karşılayacak şekilde olmalıdır.

 Genç odası seçerken nelere dikkat etmeliyim ? derseniz size bir kaç öneri de bulunabiliriz.

  • Mobilya imalatçısı markaların hazır sunduğu takımları değerlendirebilirsiniz.  Değişik tasarım ve stillere sahip olan bu takımlar genç odası takımı seçerken işinizi kolaylaştırabilir. Ya da kendi belirleyeceğiniz tema ve stile göre her ögeyi ayrı ayrı seçerek de bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Yalnızca bunu yaparken çocuğunuzun hobileri, zevkleri, ilgi alanlarını da düşünerek bunu yapmalısınız.
  • Dekorasyonda ki diğer önemli husus zemin ve duvardır.  Zemin ve duvar seçiminizi de uygulayacağınız tema ve dekora uygun yapmalısınız. Mobilyaları ve aydınlatma işini de hallettikten sonra geriye çocuğunuzun ilgi alanlarına göre kültür, sanat, bilim ögelerinden oluşan sanatsal aksesuarlarla tamamlayabilirsiniz. Bunlar önemli çünkü çocuğunuz ergenlik döneminde olduğu için onun ilgisini çekebilecek ve onun ilgi alanlarını keşfetmesine yardımcı olacak unsurlar mutlaka olmalıdır. Modern, şık ve kullanışlı bir genç odası dekore ederseniz, bu çocuğunuzun odasında daha güzel zaman geçirmesine ve keyifli bir yaşam alana oluşturmuş olursunuz.
  • Genç odasında en çok yer kaplayan dolaplardır. Zira çocuğunuz büyümüş ve bununla birlikte kıyafetleri de büyüdüğü için daha büyük bir dolaba ihtiyacı vardır. Aynı zamanda oyuncaklarının yerine artık hobi ve ilgi alanlarından oluşan eşyaları olacağı için gömme tarzı dolaplar çok işe yarayacaktır. Bu açıdan modern tasarımlı mobilyalar çocuğunuzun çok hoşuna gidecektir. Aynı zamanda bu dekora uygun masa ve ilgi alanına göre bilgi içerikli kanvas tablolar ile hazırlanmış güzel bir çalışma köşesi, çocuğunuzun ilgisini çekecektir.
  • Duvar dekorasyonu için çocuğunuzun ilgi alanlarına göre duvar kağıdı seçebileceğiniz gibi dekora uygun duvar rengi de seçebilirsiniz.
  • Odanın dekorasyon anlamında ki diğer önemli bir husus da zemin döşemesidir. Çamsan Parke muhteşem genç odası zeminleri, modern ve kullanışlı olmasının yanında her zevke ve tarza hitap eden modelleri ile çocuğunuzun beğenisini kazanacaktır.
  • Genç odası dekorasyonu yaparken en önemli detay çocuğunuzun ilgi alanlarını ve hobilerini dikkate alarak, onun ilgisini yönlendirebilecek nitelikte aksesuarlar seçilmesidir. Örneğin, evinizde büyük bir kitaplığınız var ise bir kısmını genç odasına taşıyarak burada bir kitaplık oluşturabilirsiniz. Ya da çocuğunuzun ilgi alanına göre müzik, resim gibi sanatsal alan iyi olabilir.
  • Genç odası dekorasyonunda gençlerin ilgisini çekebilecek tavan lambası, armut minder, kitaplık, stüdyo lambası görünümlü lambader, duvar kağıdı, spor aletleri gibi eşya ve aksesuarlar odalarında mükemmel duracaktır. İnegöl mobilya genç odaları tam size göre. Genç odası takımı modelleri için https://www.mobilyanizinegolden.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.
  • Mobilya ve aksesuar için pek çok mağaza gezerken resmen bir istanbul turu yaparsınız. Çünkü neredeyse İstanbul’un her bölgesinde her zevke ve tarza uygun mobilya bulabilirsiniz.