Ev Dekorasyonunda Mobilyalar

Dekorasyon öğeleri arasında ürünlerin mekana yerleştirilmesi, birbirleriyle olan ilişkileri mekanın değişik şekillerde algılanabilmesine neden olmaktadır. Çünkü; Bir mekanda çok pahalı abartılı ve gösterişli mobilyaların tercih edilmiş olması ne yazık ki o mekanın şık olması anlamına gelmemektedir. Yaşam alanlarında olumlu veya olumsuz değerlendirildiğinde ise; uyum ve ortamın atmosferini yansıtabilmek en önemli faktördür.

Yaşam alanlarında iç karartıcı renk ile şekillerden meydana gelmiş ve belirli bir düzene göre yerleştirilmemiş eşyalar bulunulan ortamı rahatsız hale getirebilmektedir. Aynı zamanda renklerin de insan psikolojisini etkileyen önemli bir faktör olduğunu da unutmamak gerekir.

Kimi insanlar tarafından sadece eskidiğinde ya da kullanılamaz duruma geldiğinde değiştirilmesine karar verilen mobilyalar sağlık açısından da dikkat edilmesi gereken eşyalar arasındadır. Mobilyalar şekilleri itibariyle oturmaya, yatmaya bağlı olarak fiziksel yapımızda oluşabilecek problem yaratabilmekte ve yapımında kullanılan maddeler ile kanserojen salınımına neden olmaktadır…
Bu nedenle İnegöl Mobilya Vadi gibi kaliteden ödün vermeyen firmaları tercih etmek doğru bir karar olacaktır.