En Kaliteli Ceza Avukatı

Bursa Avukat Elif Çavuşoğlu; uzun yıllardır Bursa’da hizmet veren kaliteli bir avukattır. Uzun yıllardır avukatlık alanında kendini geliştirmiş ve müvekkillerine kaliteli hizmetler vermeyi hedef olarak belirlemiştir.

Bursa’da ceza avukatı, aile hukuku, iş hukuku gibi alanlarda üstün hizmetler vermektedir. Bu sayede bir çok kişinin aradığı kişi haline gelmeyi başarmıştır.

1983 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2008 yılında İstanbul Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur.
2009 yılında Bursa’da avukatlık mesleğine başlamış, 2012 yılından bu güne kendi bürosunda bağımsız avukatlık yapmaktadır. Avukatlık mesleğini tecrübe ve bilgileri ile başarılı şekilde gerçekleştirmektedir.

Bursa’da ceza avukatları arayışınızda kesinlikle Elif Çavuşoğlu ile irtibata geçebilirsiniz. Aynı zamanda iş hukuku alanında da üstün başarılara imza atmış kaliteli bir avukattır.

Ceza Avukatına Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?

Suç şüphesi altındaysanız, hakkınızda yakalama işlemi yapılmış olsun veya olmasın, bir ceza avukatı vasıtasıyla savunma yapmaya başlayabilirsiniz. Eğer suçun mağduruysanız aynı şekilde şikayet hakkınızın etkin bir biçimde savunulması için ceza avukatına başvurabilirsiniz.

Kişi; Polis, Jandarma ve Savcılığın suç işlediğine dair suçlamasıyla savunma hakkı başlar. Suçun mağduru ise şikayet hakkının etkin bir biçimde savunulması için ceza avukatına başvurmak gerekir. Suçlama yöneltilmeden doğrudan şahsınızın özgürlüğünü kısıtlama yönünde herhangi bir karar alınması ( yakalama, gözaltına alınma, vb.)yönünde savunma hakkı doğmakta ve talep edilmesi durumunda polis veya jandarma avukatın katılımı olmadan ifade alamaz.

İcra Hukuku Nedir?

İcra hukuku; borçlu kişinin borcunu gerek zamanında ödememesi gerekse de hiç ödememesi gibi durumda alacaklı kişinin talebiyle icra ve iflas müdürlükleri aracılığıyla borçlu kişinin taşınır yada taşınmaz varlıklarının tespiti yapılarak alacağın İcra ve İflas Kanunu kapsamında tahsil etmesine denir.

İcra takipleri mahkeme kararının icrasıyla olabileceği gibi mahkeme kararıyla hüküm altına alınan alacaklar için ilamlı icra takibi, mahkeme kararının olmaması durumunda ise ilamsız icra takibiyle alacağın tahsili temin edilmektedir. İlamsız icra takipleri ise alacaklıyla borçlu kişi arasında alacağı kanıtlayan herhangi bir yazılı belge olup olmamasına göre de çeşitlere ayrılmaktadır. Alacaklı kişi ile borçlu kişi arasında herhangi bir yazılı belge olmaması durumunda takibi mümkün olmakla birlikte genel haciz yoluyla ilamsız bir şekilde icra takibi uygulanmaktadır.
Bursa Ceza Hukuku Avukatı Elif Çavuşoğlu ile irtibata geçebilirsiniz.