Doğada ki Çareler

Son yıllarda gündemi sık sık meşgul eden konulardan biri Organik beslenme ve önemidir. Artan dünya nüfusuna ve var olan talebi karşılamak için gıda üretiminde çeşitli hormonlar ,yapay gübreler,böcek ilaçları,kullanılmaya başlanmıştır.Raf ömrünü uzatmak için kullanılan maddeleri,genetiği ile oynanmış besinle üretilmeye başlanmıştır.Yapılan bu uygulamalar şüphesiz insan sağlığını tehlikeye atmaktadır.Besinlerin üretiminde kullanılan bu zararlı maddelerin insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda da ortaya çıkmaktadır.Bu zararları önlemede ,sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için Organik Beslenme önemli bir yere sahiptir.

Organik besinler zararlı madde içermedikleri için insan sağlığı açısından özellikle hamile kadınlar ve çocuklarda ne kadar önemli oldukları tartışılmaz bir gerçektir. Gıda katkı maddeleri insanlarda birçok hastalığa neden olmaktadır. Gıda üretiminde kullanılan kimyasal maddeler(tarım ilaçlamaları, kimyasal gübreler, antibiyotikler)insan vücuduna hasar vermekte ve birçok toksik etkiye neden olmaktadırlar. Bu hasarların sonucunda özellikle bağışıklık sisteminde birçok sorun ortaya çıkmakta ve bunun da sonucunda birçok hastalık oluşmaktadır.

Doğal beslenme vücudumuzdaki organların, sistemlerin sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağladığı için oluşan toksinler daha kolay bir şekilde vücuttan atılır.

Sağlıklı topraklarda yetişen besinler orijinal tatlarını korumakta olup dolaysıyla organik beslenme damak tadımıza da hitap etmektedir.

Organik tarımda erozyonu kolaylaştıran kimyasal kullanılmadığından erozyon miktarını azaltmakla kalmaz aynı zamanda erozyon miktarını azaltmakla kalmaz aynı zamanda toprak kalitesinde korur buda daha fazla enerji ve su tüketiminin önüne geçer, böylece su ve toprak kirliliği azalır.

Kanserin genel sebepleri nelerdir?

  • Dengesiz beslenme: % 35
  • Sigara: % 30
  • Enfeksiyon hastalıkları: % 10
  • Stres: % 4
  • Alkol: % 3
  • Hijyenin az olması: % 2
  • Gıda katkı maddeleri: % 1

Beslenmenin en önemlisi doğal beslenmenin önemi tartışılamaz derece hayati önem taşıdığı verilerle kanıtlanmıştır.