Dekoratif Epoksi Zemin Kaplama

Dekoratif epoksi zemin kaplama görsel açıdan estetik ve şık görünümlü bir zemin kaplama türüdür. Dekoratif epoksi zemin kaplama uygulamasında tasarım sınırı yoktur. Zemine mozaik görünümlü beton havası verebilir ya da firmanızın markasını, logosunu zemine işletebilirsiniz. Dekor olarak hatta zemine resim bile yapılabilir.

Epoksi zemin kaplamanın bir çok avantajı vardır.

Aşınma darbelerine ve sürtünmelere dayanıklıdır.
Yaya trafiğine karşı sağlamdır.
Antibakteriyal bir malzemedir.
Ek yeri(derz araları) olmadığı için bakteri üremez.
Şık ve estetik bir görünüme sahiptir.
Sınırsız renk seçeneği bulunmaktadır.
Tamiri mümkün olan bir üründür.
Temizleme açısından basit ve pratiktir.
Ortalama film tabaka kalınlığı 1.00 mm – 2.0 mm arası değişmektedir.

Epoksi reçine bileşenleri çok çeşitli vizikositelerde, karışım oranlarında , elektiriksel ve fiziksel özelliklerdedir. Düşük çekme yapısında olan epoksi reçinelerin neme ve kimyasala dayanımı mükemmeldir. Kullanım kolaylığı , düşük çekme yapıları ve güçlü yapışma özelliği sayesinde bir çok bölgede kullanılan epoksi reçineler, bijuteri ve dekoratif objelerde, 3 boyutlu epoksi zemin kaplamalarında mobilya dekorasyonunda, ahşap yüzeylerde, alternatif enerji ekipmanlarında, LED’lerde, elektronik kontrol modüllerinde, güneş panellerinde ve diğer birçok cihazda kullanılmaktadır. Ürünlerimizi diğer popüler uygulamalarda dekor amaçlı epoksi mermer kaplama, masa kaplama, ve sehpa uygulamaları, şeffaf epoksi sehpa ve masa yapımları vb. epoksi reçinelerimizin kullanıldığı küçük örneklerdendir. Uygulamanız ne çeşitte olursa olsun, epoksi reçine ürününü, ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayacak şekilde formüle edilebilir.

Epoksi sehpa ve epoksi masalar endüstriyel alanlarda kullanımı ile bilinen şeffaf reçine malzeme kaplamasının son zamanlarda doğal ahşap gibi kaliteli ürünlerde kullanılmaktadır. Ahşap ürünler epoksi kaplama ile hem korunmuş hem de estetik hale gelmekted

Masalar ve tezgahlarda epoksi kaplama kullanımı oldukça sıktır. Doğal ahşap malzemenin otantik görüntüsü ve epoksi malzemenin canlı görünümünün verdiği birleşme ile mükemmel ürünler elde edilmektedir. Epoksi kaplama masanızı herhangi bir leke oluşumuna karşı koruduğu gibi, bunun yanında masanızın rengini canlandırmakta ve bulunduğu ortamda modern bir şıklık yaratmaktadır.

Epoksi uygulamalarının kullanım alanına ve seçimine göre şeffaf ve renkli olarak da kullanılmaktadır.