Corian Tezgah Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Corian mutfak tezgahı, banyo tezgahı, mobilyalar ve daha bir çok farklı alanlarda kullanılmaktadır. Corian tezgah şık, zarif, hijyenik ve uzun ömürlü bir masif yüzey malzemesidir. Hangi alanda kullanılırsa kullanılsın dikkat edilmesi gereken hususları vardır.

Corian tezgahın montajı tamamlandığında bütünleşmiş bir saten parlaklığına sahip olacaktır. Kullanıldığında ise daha yumuşak ve ipeksi bir parlaklığa ulaşacaktır. Fakat bu oluşumun dengeli bir şekilde oluşabilmesi için temizleme talimatlarına uyulması gerekir.

Her ne kadar sıvılar Corian tezgah yüzeyine nüfuz edemeseler de yapılması gereken en doğru çözüm üzerine dökülen lekeyi anında temizlemektir. Sadece ıslak bez, sıvı deterjan yada ev tipi yağ çözücüler kullanılabilmektedir. Her daim dairesel hareketlerle temizlik yapılmalıdır. Haftada bir yada iki kere evyenize güzellik bakımı uygulamanız gerekir. Bir deterjan veya sert yüzey temizleyici kullanarak yemek hazırlama işlerinden hemen sonra kalan yağ ve kirlerden arındırılması gerekir. Çamaşır suyu bu aşamada etkili çözüm yollarından biridir.

Asmermer corian tezgah ile hijyenik ve şık mutfağa sahip olabilirsiniz.