Ceza Hukuku Avukatı

1983 yılında doğmuş olan Elif Çavuşoğlu ortaokul ve lise dönemlerini başarılı bir şekilde bitirmiştir. Daha sonrasında İstanbul Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanmış olup başarılı bir not ortalaması ile buradan da mezun olmuştur.

Bursa Avukat Elif Çavuşoğlu Ceza Hukuku alanında uzmanlaşmış olmakla birlikte aynı zamanda İş Hukuku ve Aile Hukuku alanlarında da uzmanlaşmış olup bu alanlarda çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca kendi avukatlık bürosunda bağımsız olarak avukatlık mesleğine devam etmekte olan avukat siz değerli müşterileri için güvenilir bir hizmet sunmaya devam etmektedir.

Ceza hukuku; yakalama, el koyma, arama, ortamın dinlenmesi ve tutuklama gibi koruma tedbirleri için suç şüphesi altında bulunan kişilerin özgürlüğünün kısıtlanmasıdır. Şüpheli kişinin kendisi veya avukatının soruşturma işlemlerine itiraz etme gibi hakları bulunmaktadır. Soruşturma sonucunda iddia makamı; şüpheli kişinin suç işlediğini ispatladığında şüpheli hakkında iddianame düzenlenerek ceza davası açılabilir. Ceza mahkemeleri temel olarak ağır ceza mahkemesi ve asliye ceza mahkemesi olmak üzere iki tür mahkemeden oluşmaktadır. Ceza mahkemesi yapılacak yargılama sonucunda sanık hakkında mahkumiyet hükmü olarak adli para cezası, hapis veya güvenlik tedbirleri alınabilmektedir. Ceza davaları, istinaf, temyiz ve kararların düzeltilebilmesi gibi aşamalardan geçtikten sonra kesinleşmiş hapis cezası ile ilgili infaz hukuk süreçleri başlamaktadır. Mahkeme süreçlerinizi Bursa Ceza Avukatı Elif Çavuşoğlu gibi deneyimli ve kaliteli bir avukat ile değerlendirebilirsiniz.

Elif  Çavuşoğlu, Bursa’ da hizmet vermekte olan ve iş hukuku, aile hukuku ve ceza hukuku alanlarında uzmanlaşmış değerli  ve işine önem veren bir avukattır.

Hizmet verdiği ceza hukuku faaliyetleri aşağıdaki gibidir:

  • Tutuklama kararlarına itiraz edilmesi.
  • El Koyma Kararlarına İtiraz edilmesi.
  • Süre tutum ve temyiz dilekçesi hazırlanması.
  • Adli Kontrol Kararlarına karşı itiraz işlemleri.
  • İnfaz Erteleme müracaatları ve takibi.

İnternet üzerinden arama motorlarını kullanarak “ceza avukatı bursa” diye sorgulama yapabilirsiniz ve Bursa ‘da hizmet vermekte olan ceza avukatlarının listesine ulaşabilirsiniz. Ayrıca yukarıda oluşturulmuş bağlantının üzerine tıklama yaparak kolay bir şekilde ve kısa yoldan Avukat Elif Çavuşoğlu ‘nun ilgili web sitesine erişim yapabilirsiniz.