Ankara Ülkü Kız Yurdu

Ankara Ülkü Kız Yurdu, 1993 yılında kurulmuştur. Ankara’ya üniversite eğitimi için gelmiş olan öğrencilere kaliteli, güvenli ve konforlu yurt hizmeti vermektedir. Yurt sadece yüksek öğrenimde okuyan kız öğrenciler için barınma imkanı sunmaktadır. Her gün genel temizliği yapılmaktadır. Ayrıca yemek ve servis imkanları vardır.  Aynı zamanda 7 gün 24 saat güvenlik kamerası ve yurt güvenliği ile çevrelerin güvenliği sağlanmaktadır. Böylece ailelerin de içini rahatlatan Ülkü Kız Yurdu güzel ve konforlu bir yurt ortamını sunmaktadır

Metroya yakın ve çoğu üniversiteye yürüme mesafesindedir. Otobüs durakları ve metro yurdun bulunmuş olduğu sokağın hemen başındadır.  Ayrıca tüm semtlere giden otobüslerin ilk durağına 2 dk mesafededir.

Ülkü Ankara Kız Yurdu hakkında daha detaylı bilgi almak için ilgili web sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca iletişim numaraları aracılığıyla yurt yetkilileri ile de iletişim sağlayabilirsiniz.

Ankara Ülkü Kız Yurdu

ANKARA’NIN EN NEZİH SEMTİNDE

TÜM OKULLARA KOLAY ULAŞIM

TED ÜNİVERSİTESİ

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ CEBECİ

MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ

SIHHIYE KAMPÜSLERİNE

METROYA YAKINDIR

Sizde Ankara’da çocuğunuzun güvenli, temiz ve okuluna yakın bir yurt arayışında iseniz,  https://www.ulkukizogrenciyurdu.com/ web sitesinden odaları görerek bilgi edinebilir veya iletişim numaralarından irtibata geçebilirsiniz.

Üniversitede Yurtta Kalmak

Üniversite sınavlarının açıklanacağı bu dönemde öğrencilerin büyük bir bölümü üniversite tercihlerini yapacaktır. Kimisi bulunduğu şehirdeki okulları tercih edecekken kimisi de şehir dışındaki okulları tercih edecektir. Ailelerin ve öğrencilerin akıllarına takılan tek soru öğrenciler şehir dışında nerede kalacaktır. Öğrencilerin kendi evlerindeki gibi konforlu ve güvenli bir şekilde konaklayabilmesi için yurtlar ve apartlar bulunmaktadır.

Bu yurtlar ve apartlar genellikle fakültelere yakın yerlerde konumlandırılmıştır ki öğrenciler kolaylıkla okullarına ulaşım sağlayabilsinler. Bazı öğrenciler evlerde kalmayı tercih etmektedir. Fakat yurtlar evlere göre daha rahattır. Temizlik, yemek, fatura gibi bir çok sorun yurtta yoktur. Bu sebeple Ankara’daki kız öğrenci yurtları gibi yurtlarla irtibata geçerek sizde konforlu ve güvenli bir şekilde konaklayabilirsiniz. Ankara’da bulunan Ülkü Kız Öğrenci Yurdu Hizmetleri için linke tıklayarak bilgi edinebilir ve aşağıdaki iletişim numaralarından bilgi alabilirsiniz.

MEŞRUTİYET MAHALLESİ

KARANFİL SOKAK 

NO 61 KIZILAY BAKANLIKLAR

​Cep: 0-532-165 59 10