Ankara Kızılay Kız Yurdu Hakkında

Ankara Kızılay Kız Yurdu olarak Ankara ‘da üniversite okumaya gelmiş olan kız öğrencilerimiz için ev konforunda bir barınma hizmeti sağlamaktayız. Ankara Kız Yurdu hizmetleri; Aynı zamanda yurdumuzda sabah kahvaltısı, akşam yemeği servisi, 24 saat ısınma ve 24 saat sıcak su hizmetleri bulunmaktadır. Ayrıca banyosu içerisinde suit odalar mevcuttur. Bu hizmetler oldukça uygun fiyatlar dahilinde gerçekleştirilmektedir. Hatta yurt hizmetlerimizden 12 taksit imkanı ile yararlanabilirsiniz.

Ankara Kızılay Kız Yurdu

 Kpss, Yds, Tusdata, Tusem, Adli Yargı, İdari Yargı, Dişçilik Kurslarına ve de kamp merkezlerine yürüme mesafesinde ve 5 dk uzaklıkta bulunmaktadır. Ayrıca Güven Hastanesi, Havaalanı ve otogara oldukça kolay bir ulaşım imkanı sağlamaktadır. Aynı zamanda tüm semtlere giden metro ve otobüsler yurdumuzun bulunmuş olduğu sokağın başında yer almaktadır. Ayrıca havaalanı ve otogara kolay ulaşım imkanı bulunmaktadır. Hatta sokak boyunca mağazalar, kurslar, eğitim kurumları ve franchise cafeler bulunmaktadır. Pandemi süresince Üniversitelere öğrencilerimiz servis ile bırakıp, Ders bitiminde tekrar servisle yurdumuza getirilecektir. Pandemi sürecinden dolayı Butik Kız Yurdu olarak Kontenjanlar düşürülerek ve tüm önlemler alınarak hizmet vermeye devam edeceğiz.

Yurtta kalmak çoğu öğrenci tarafından istenmese de aileler çocuklarını şehir dışına gönderdiklerinde yurtta kalmalarının daha güvenli olduğunu düşünmektedir. Genelde yurtlarda gece ve gündüz güvenlik bekler. Aynı zamanda yurdun etrafı güvenlik kameraları ile de sürekli denetlenmektedir. Yurtta temizlik yapmak, yemek yapmak ve ısınmak gibi öğrenciler için büyük sorunlar yoktur. Düşünüldüğünde evle yurt kıyaslandığında yurtta kalmak daha avantajlıdır. Her gün temizlenen oda, birbirinden farklı bölümlerden arkadaşlar, kahvaltı ve akşam yemeği, sınırsız internet gibi avantajlar vardır. Özellikle de sınav dönemlerinde yurtlar çok hareketlidir. Hocadan ulaşan bir haber bütün öğrenciler tarafından kolayca ulaşılabilir ve daha verimli ders çalışılır. Ders notu yurtta daha kolay bulunur.

Yurdun Avantajları

Ankara’da yurt arayışınız var ise Ankara Kız Öğrenci Yurdu ile irtibata geçebilirsiniz. Yurdumuza 10-15 dakika ürüme mesafesinde ki fakülteler aşağıdadır.

ANKARA’NIN EN NEZİH SEMTİNDE

 TÜM OKULLARA KOLAY ULAŞIM

TED ÜNİVERSİTESİ

ANKARA ÜNİVERSİTESİ DİL TARİH

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ CEBECİ

ANKARA ÜNİVERSİTESİ DİL TARİH

MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ

SIHHIYE KAMPÜSLERİNE

ANKARA ÜNİVERSİTESİ SİYASAL

GÖLBAŞI KAMPÜSÜ

ANKARA ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM

İNCEK KAMPÜSÜ

BİLKENT KAMPÜSÜ

ATILIM  ÜNİVERSİTESİ

ANKARA ÜNİVERSİTESİ HUKUK

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ

UFUK ÜNİVERSİTESİ

YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ

İletişim Adresi: Meşrutiyet Mahallesi, Karanfil Sokak, No:61 Kızılay Bakanlıklar /Ankara

İletişim Numarası: 0532 165 59

Ankara’da yurt arayışınız var ise hemen Ankara Kız Yurtları ile irtibata geçebilirsiniz.