Vücut Tipine Göre Nasıl Giyinmeli?

Moda Nedir? Moda belli trendlerde olan her sene bazı model ve renkleri ön plana çıkarandır. Bu kişiye göre değişiklik gösterir tabiki. Modayı tamamen takip edip, size yakışmadığını bile bile giymek değil.Moda kendine yakışandır sözünü yanlış anlayıp, herkes ne giyiyorsa giymeye çalışmak da güzel bir davranış değildir. İnsan neyi üstünde güzel durduğunu bilmeli. Moda bu diye illa onu giymemeli. Bu konuda en iyi olan şey vücudunuzu tanımanızdır.

Biz kadınlar giyinmeyi özellikle de her renkte, desende ve modelde özgürce giyinmeyi delicesine severiz! Podyumda gördüğümüz modeller gibi olabilmeyi veya bir moda çekiminden fırlamışçasına kusursuz bir görünüme sahip olmayı isteriz. Oysaki her kadının kendince kusurlu bulduğu, beğenmediği bir yanı vardır, podyumdaki mankenlerin bile! Söz konusu bu kusurlar kapatıldığında veya iyi bir şekilde gizlendiğinde kendimizi daha seksi, daha güzel ve daha mutlu hissederiz. Kendinizi daha iyi, daha seksi ve daha güzel nasıl hissedebileceğiniz konusuna geliyorum. Aslında ‘kusur’ olarak adlandırdığımız bu olay vücut tipinizle oldukça alakalı. Vücudunuzu tanımak ve ona göre giyinmek bahsedilen kusurları iyi bir şekilde gizleyebilmek bu işin ana teması. Peki ama nasıl yapacağız? Hadi hep birlikte vücudumuzu ve buna göre nasıl giyineceğimize bakalım.

1.Kıvrımlı Bir Vücuda Sahipseniz

Kıvrımlı hatlar her daim belli ve göz önünde olmayı ister. Aksine onları gizlemek sizi kilolu ve tıknaz gösterecektir. O nedenle sezonun trendlerinde de faydalanarak tam belinize oturan bir kemer kullanabilir veya zıt  renklerde bir alt-üst giymek isteyebilirsiniz. Kalçalarınızı kaldırıp daha uzun bacaklara sahipmiş görüntüsü veren güzel kesimli bir pantolon ve tam üstünüze oturan bir korse ile mükemmel görünebilirsiniz.  V kesim giyeceğiniz kazaklar ve kalçalarınıza oturarak düz inen etekler sizin en büyük kurtarıcınız olacaktır.

2. Kalın Kollarınız Varsa

Sıfır kollu bluz, elbise, gömlek  vb. giyecekler sizin için kesinlikle uzak durulması gereken kıyafetlerden biridir. Kolsuz olması nedeni ile ilgiyi açıkta kalan kollarınıza çekerek kollarınızın daha kalın görünmesine neden olabilir. Bunu önlemek adına bileğe doğru genişleyen kollu bluzlar giymeniz kollarınızın kalınlığını kapatarak daha ince bir görünüm sağlayacaktır. Bununla birlikte çok dar kolları giymenin yerine kollarınıza daha az oturan yarım veya orta boy kollara sahip kıyafetleri tercih etmeniz size daha güzel bir görüntü sağlayacaktır.

3. Büyük Göğüslere Sahipseniz

Çoğu kadının hayallerini süsleyen büyük göğüslere sahip olma tutkusunun aksine göğüslerinden şikayetçi olan ve onları olduğundan daha küçük göstermek isteyen kadınlar için işe yarar harika önerilerimiz var. Öncelikle göğüslerle ilgili tüm meseleler iç çamaşırı ile çok yakından ilgilidir. Büyük göğüslü bayanların iç çamaşırı tercihi ise kesinlikle toparlayıcı sütyenlerden yana olmalıdır. Bu sütyenler hem göğüslerinizi daha dik göstererek sizi sarkık bir görünümden korur; hem de adı gibi muhteşem toparlayıcılığı sayesinde göğüslerinizi daha küçük gösterir. Bunun yanında V yakalı kıyafetler göğüslerinizi daha küçük görünmesini sağlayacaktır.

4. Geniş Kalçalarınız Varsa

Kabarık etek modellerinden muhakkak uzak durmalısınız! Vücuda oturan ve düz inen etekler sizin en büyük dostunuz olmalıdır. Bunun yanında yüksek topuklu ayakkabılar ve iyi kesim bir boru pantolon da gardırobunuzda yerini almalıdır. Geniş kalçalarınız varsa kesinlikle basenlerinize göre ince bir beliniz de vardır. Sizin için önemli olan bu beli vurgulamaktır. Bunun için belinize sıkı ve kalın kemerler veya  korseler takabilir, ince belinize dikkat çekebilirsiniz. Ayrıca alt-üst dengesini sağlamak için kullanacağınız balkonet sütyenler de göğüslerinizi daha dik göstererek size daha formda ve daha düzel bir duruş kazandıracaktır.

5. Daha Uzun Görünmek İstiyorsanız

Gerçekçi olalım hangimiz daha uzun görünmek istemeyiz ki? Yukarıda bahsettiğim gibi podyumda bir o yana bir bu yana giden mankenler gibi boylu poslu görünmeyi hepimiz çılgınca arzularız. Özellikle kısa boylu bayanların en büyük hayallerinden bir tanesidir bu. Peki ama nasıl giyineceğiz? İşte kısa boylu kadınların giyim sorununu ortadan kaldırmak için en pratik yöntemler! Öncelikle topuklu ayakkabılar bu işin olmazsa olmazıdır. Çok yüksek giyemiyorsanız bile topuklu giymek, hem duruşunuzu düzeltecek hem de size ekstra uzunluk sağlayacaktır. Bunun yanında alt ve üst olarak rengarenk giyinmekten kaçının. Tek renk giyinmek sizi daha uzun gösterecektir. Ayrıca daha uzun görünmek için belinize takacağınız ince bir kemer size çok yardımcı olacaktır. Aksesuarlara gelecek olursak kaçınmanız gereken en tehlikeli çanta tipi büyük çantalardır. Büyük bir çanta sizi olduğunuzdan daha kısa gösterir. Bunun yanında bilekten bağlı ayakkabılar da kaçınmanız gereken ayakkabı türleri arasında ilk sıradadır. Bilekten bağlamalı ayakkabılar bacak boyunuzu olduğundan kısa göstererek, uzun göstermek istediğiniz boyunuz için ters etki yapacaktır.

6. Göğüsleriniz Küçükse

Küçük göğüslerden kurtulmak için cerrahi işlemler bir zorunluluk değil. Giyiminizde uygulayacağınız bir kaç rötuş ile göğüslerini daha büyük göstermeniz mümkün! Güzel dikilmiş kaliteli iç çamaşırları ise bu yoldaki en büyük destekçiniz. Her iç çamaşırı mağazasında kolaylıkla bulabileceğiniz destekli iç çamaşırları ile göğüslerine ‘küçük bir rötuş’ uygulayabilir ve böylece daha büyük göğüslere sahipmişsiniz imajı verebilirsiniz. Ayrıca dikey çizgili ince bluz ve elbiseler de göğüslerinizi olduğundan daha büyük gösterir. Bununla birlikte kat kat gösterişli büyük kolyeler de göğüslerinizi daha büyük göstermek için kullanabileceğiniz en kullanışlı hilelerden biridir. Tabii ki küçük göğüslüler için en önemli madde ise kesinlikle dik durmak olacaktır. Dik durmak göğüslerinizi de daha dik ve büyük göstereceğinden küçük göğüslere sahip bayanlar için en ideal duruş biçimidir.

7. Fazlasıyla İnceyseniz

Bir türlü kilo alamıyor ve çok zayıf olmaktan şikayet ediyorsanız sizin için de çok kullanışlı önerilerimiz var. Öncelikle çok zayıf olmaktan ötürü ince bacaklara sahipseniz mini etekler veya kısa şortlar bacaklarınızı daha ön plana çıkaracaktır. Bu nedenle uzun elbiseler veya pantolonlar sizin için daha iyi bir seçimdir. Bununla birlikte kışın giyeceğiniz kalın kazaklar sizin en büyük kurtarıcınızdır. Böylece zayıf olarak nitelendirdiğiniz bedeninizi kalın bir kazak ardında daha dolgunmuşçasına gizleyebilirsiniz. Kalın kemerler ve kabarık elbiseleri de korkmadan giyiniz. Zira bunlar sizi daha dolgun göstermek için anahtar parçalardandır. Dikey çizgilerden ise mümkün olduğunca kaçının! Yatay çizgiler sizin için en idealidir. Babet ve düşük bel kesimli şalvarlar da istediğiniz dolgun görüntüyü elde etmenize yardımcı olacak en kullanışlı parçalardan biridir.

Artık gerisi size kalmış güzel giyinmek, beğenilmek tüm kadınların istediği ve arzu istediği şeydir. Önerilerimizi dikkate alırsanız daha güzel ve alımlı gözükeceksinizdir.