Şık Dekorasyon Önerileri

Günümüzün bir kısmını yada bir çok kısmını evimizde geçirir kendimizi mutlu etmek ve estetik açısından da şık görünmesini isteriz Bugün sizleri Şık dekorasyon önerileri hakkında küçük ipuçları vermek istiyorum;

Genel Öneriler;

1- Aynı ton yastıklar kanepeyi sıradan gösterir. Zıt renkli yastıklar kullandığınızda kanepeniz daha çok dikkat çeker…

2- Yüksek bir yatak detayı yatak odasını daha büyük ve dikkat çekici gösterir.

3- Odalarınızı daha büyük göstermenin yöntemi de açık renkli duvar kağıtlarıdır.

4- Stüdyo bir dairede kullanılan sürgülü kapı uzatılabilir mobilyalarla bölümlere ayrılabilir.

5- Banyoda kullanılan plastik dokulu kilim kullanımını unutun. Ve Gerçek kilim dokusu hem antibakteriyel hem daha tarzdır hem de banyodaki nemi emer.

6- Tasarımcılar ve dekoratörler koridorları resim veya ilginç objelerle doldurmayı tavsiye ediyorlar.

7- Yatak odalarında yatağın her iki tarafındaki lambalarla sağlanan yumuşak aydınlatma, odanın sıcak ve huzurlu görünmesini sağlar.

8- Fazla renkli ve parlak renkli detaylar yatak odasının küçük görünmesine neden olur. Bu nedenle Sakin, yumuşak renk kullanmakta fayda var.

9- Kanepe üzerindeki dikkatlice katlanmış şık battaniyeler artık çok demode. Battaniyeyi daha özensiz bir tarzda katlayarak salonunuzun daha şık olmasını sağlayabilirsiniz…

10- Kapıların karşısına ayna yerleşimi oldukça demode ve çirkin bir detay olur.

11- Oda detayları boş göründüğünde köşelere büyük bir saksı bitkisi yada çiçek yerleştirin.

12- Sürme kapılar ev dekorasyonunda büyük fark yaratırken hem şık hem de fonksiyoneldir.

13- Gardırobunuzun içine iç aydınlatma koyarak aradığınız şeyleri kolaylıkla bulabilirsiniz.

14 – Açık Ton mobilyalar isteyip hem de leke korkusundan cesaret edemediyseniz kapitone deri detaylar tercih erek en güçlü materyalleri kullanmış olursunuz.

15- Aynaların doğru yerleşimi odaya kayda değer biçimde geniş ve aydınlık gösterirler.

16- Evinizdeki rafların hepsini bir çok yük detaylarla doldurmayın; kimilerini yarı dolu bırakarak evinizin hem daha derli toplu hem de daha zarif ve ince görünmesini sağlayabilirsiniz.

17- Eşyalarınızı şık kutularda gizlemektense güzel sepetlerde muhafaza edin.

18-Amerikan Tarzı Birleştirilmiş bir oturma odası ve yemek odası küçük evler için en önemli avantajdır. Böylelikle arkadaşlarınız ve ailenizle birlikte geçebileceğiniz geniş bir alan yaratabilirsiniz.

19- Mutfak duvarlarınıza birkaç tava ve cezve gibi mutfak araç gereçleri asarak hem daha tarz bir görünüm yakalayabilir hem de yerden tasarruf edebilirsiniz…

20- Tüm daire içinde tek bir zemin tasarımı kullanarak hem iç mekanınız şık hem de kullanışlı olur.

21- Evdeki var olan alanı daha geniş göstermenin bir başka yolu da odanın ortasında “daire çizer gibi yuvarlak bir halı ya da masa kullanabilirsiniz.

22- Tasarımcı ve dekoratörlere göre, bir odada beş küçük obje yerine büyük bir obje bulundurmak daha doğrudur.

23- Duvara asabileceğiniz harita desenli resimler evinize değişik bir şekilde şık gösterebilir.

24- Odanızın ve evinizi yeniden tasarlanması gerektiğini düşünenlerdenseniz ya eşyalarınızı bulunduğu yerden alıp başka bir odaya taşıma bir nevi yer değişikliği yaparak yada birikmiş çer çöp olarak düşündüğünüz eşyalardan kurtulmaktır.

25- Bir odadaki birkaç Gold tonlarda obje harikalar yaratabilir.

26- En son moda objelere tonlarca para dökmenize gerek kalmadan Evinizdeki eski objelerden kendini yaratıcılığınızı kullanarak bir şeyler yaratabilirsiniz.

27- Bakliyatları ve makarnaları paketlerde saklamak yerine şık kavanozlar kullanmak pratik bir fikir olabilir.

28- Evinizde değişim yapmak istiyorsanız, illa yeni bir kanepe için para biriktirmenize gerek kalmadan mobilyanın yerini değiştirmek bile bunu yapmanız yeterlidir.

29- İçinde gerçek çiçeklerin olduğu bir vazo, sanatsal objelerden çok daha şık bir dekordur

30- Mobilya almadan önce daima ebatları kontrol ederek evinize uygun ürünler alabilirsiniz

Mutfağınızı sıradan olmaktan çıkarıp renkli ve eğlenceli dekorasyon fikirlerini bir araya getirerek bir şeyler yapabilirsiniz.

31- Mutfağınız ve yemek odanıza vazo ve mum gibi objeler ekleyerek daha sıcak bir yer haline getirebilir. Ve Bir kahve yudumlayabilirsiniz.

32- Pencereler zemin detayları banyo armatürleri gibi evladiyelik eşyalar söz konusu olduğunda tasarruf etmeye çalışmayıp en kalitelisini ve fonksiyonel olanını tercih etmelisiniz.

33- Eski usul duvara asılan tabakların nasıl bir görüntü oluşturduklarını şimdinin modasında gördüğünüzde şaşıracaksınız eminim.

34- Evinizde ve kendi benliğinizde Yenileme yapmaya karar verdiyseniz zamanın moda anlayışına göre hareket etmeyin. Hiçbir zaman eskimeyen klasik parçalar da kullanın…

35- Masanızda sıradan sandalyeler değil de farklı türde fonksiyonel sandalyelerle daha şık durabilir.

36- Tadilata başlamadan önce renk planınızı oluşturun. Ve Elinizde bir plan olduğundan minimum seviyede sorunla işleri halledebilirsiniz.

37- İş alanlarınızın üzerine ekstra aydınlatma detayları eklediğinizde mutfağınız çok daha keyifli bir yer olur.

38- Mobilyaları duvarlara çok yakın konumlandırmadan birkaç santimetrelik bir boşluk bile odanın daha sıcak bir yer olmasını sağlayabilirsiniz

39- Camdan yapılmış bir mobilya kullanmak, alan algısı ve aydınlık yaratmanın en basit yollarındandır. Yaşam alanlarınızın en tarz ve en gözde model tasarımları için inegöl mobilya ürünleri seçeneklerine bakabilirsiniz.

40- Evinizin ideal tasarımı hemen yaratmak için acele etmeden evinizin hakkınızda bir şeyler söyleyebilmesi adına, zamana ihtiyacınız olduğunu unutmayın…