Köfte Ustası : Çiçek Izgara

Dünya mutfaklarının en zenginlerinden biri olan Türk mutfağı kültüründe, ızgara usulünün ayrı bir önemi ve farklı bir yeri vardır. Çiçek Izgara ise ızgara hususunda tamamen kendine has konsepti ile Bursa’nın merkezinde 1963’lü yıllarda, Hasan Erdihan Hınçalan tarafından kurulmuştur. Hasan Bey, 2005 yılında Bursa’da hayata gözlerini kapatmıştır. Geride kalan ailesi ise hayata kaldığı yerden devam etmiştir.

Kurulduğu dönemden bu döneme Çiçek Izgara’nın yemeklerinde kullanılan malzemeler her zaman aynı yöreden temin edilir. Et seçimi ile ilgili olarak hayvanın sağlık durumu, yaşı, beslenme şekli ve yetiştirildiği ortamda ki hijyen koşulları, böcek ilaçlama gibi hassasiyet gerektiren durumlar daima kontrolden geçer. Hayvan kesimi de seçilen usta kişiler tarafından gerçekleştirilir ve etler, soğuk zincir prensibi ile dinlendirilmeye özen gösterilir. Et üreticisi seçiminden masanıza gelene kadar bir çok aşamada belli kontrol noktalarından geçen malzemeler, usta ve hünerli eller tarafından sofranızın eşsiz lezzeti haline getirilirler.

Etlerin, köfte haline getirilirken hiç baharat kullanılmaması, doğal lezzetiyle müşterilere sunulması, Çiçek Izgara’nın diğer rakiplerinden en büyük farkıdır. Et ve etin malzemesine güvenen Çiçek Izgara müşterilerine, yiyecekelerini en yalın en taze haliyle sunar ve etin tadını damağınızda hissedersiniz.
Mutfak kültürüne önem veren yapısıyla, müşteriye yaklaşımı ve güler yüzü ile, ekonomik fiyatlarıyla, kusursuz lezzetiyle ve mobilya dekorasyonu ve rahatlığıyla sizlere çiçek gibi bir ortam sunar.

Çiçek Izgara, 1963 tarihinden bu yana Bursa ilinde İslami koşullara uygun olarak müşahit firmaların da kontrolü ve gözetimi altında hazırlanan geleneksel et ve et ürünleri ile tamamen kendine özgü has buluşturmuştur.

Çiçek Izgara; yarım asırdan fazla süredir Türk Mutfağı’nda önemli bir yeri ve kültürü olan ızgara konusunda da epey uzmanlaşmış bir marka olarak hafızalarda yer edinmiştir. Türkiye genelinde 20’den fazla bayi ve şubesine günlük ya da haftalık işlenmiş ve pişmeye hazır hale getirilen et ürünlerini servis eden Çiçek Izgara, yaptıgı son yatırımlarla bu konudaki uzmanlık derecesini, toptan ürün satışına kadar taşımıştır.
Bununla birlikte hem yemek üretim şirketlerine hem marketlere hem de fabrikalara çok özel teklif ve alternatifler sunup, aynı zamanda da lezzet kalite ve müşteri memnuniyetimizi öne çıkmaktayız.

Sektörün en belirgin problemlerinden birisi olan ürün doğallığı, tazeliği ve güvenilirliği konusunda maksimum hassasiyetle hareket ederek iç ve dış olmak üzere tüm denetimlerimizi periyodik bir şekilde gerçekleştiriyor, et ürünlerinin, üretim yerinden ürünün son çıkışına kadar kayıt ve kontrol altında tutulmaktadır. Bu durum doğal olarak iş ortaklarımızın da ürünlerimizi gönül ferahlığı ile müşterilerine sunmalarını sağlayan güven teşkil eden avantajlarımızdan biridir. Aylık 100 tonu aşkın et işleme kapasiteli tesisimizde, köfte çeşitlerinden döner üretimine, kırmızı et ürünlerinin yanı sıra ihtiyaç ve istekleriniz doğrultusunda, Ar-Ge departmanımıza farklı ürün taleplerinizi de iletebilir ve gerekli çalışmaların doğrultusunda bunların üretim işlemlerini siz müşterilerimiz için gerçekleştiriyoruz.
Müşterilerinize en iyisini izlenimi sunabilmek ve fiyat rekabetinizi güçlü tutabilmek açısından da farklı ambalajlama çeşitleri ile hizmet veriyoruz. Dolayısıyla dilerseniz kilo ve gramajlı bir şekilde private label olarak market raflarında, dilerseniz non label olarak küvette ya da dökme şeklinde kolilerde aşırı ve yoğun tüketimlerinize alternatif olarak ambalajlı çözümlerde sunmaktayız anı zamanda tüm yemek kartı seçenekleri bünyemizde mevcuttur.
Gıda sektörününde güçlü ve köklü olmanın en önemli hususlarından birisi müşterilerinize vaadettiğiniz kalite ve hizmeti doğru bir şekilde sunmaktan geçer.
Bursa Şubelerimiz
Çiçek Izgara’nın ana merkezi olan Bursa’da, hem Osmangazi hem de Korupark olmak üzere iki şubesi mevcuttur.
İstanbul Şubelerimiz
Kalabalık nüfusu ile İstanbul ilinden gelen büyük talepler doğrultusunda 5 şubemiz bulunmaktadır: Ataköy Plus, Emaar Square AVM, Mall of İstanbul Avm, Marmara Forum AVM, İMES Sanayi Sitesi
Ek olarak, Fethiye ve İzmir gibi bölgelere de şube açma fikirlerimiz değerlendirme aşamasına alınmıştır.