Kendi Mutlu Dünyanızı Oluşturabilirsiniz

İnsanların hiçbir şeyden memnun olmadığı bu zamanda,  her şey daha da zorlaştı. Artık insanları mutlu etmek eskisinden çok daha zor bir hal aldı. Peki gerçekten mutlu olmak bu kadar zor bir şey mi ? Tabi ki değil. Çünkü herkes kendi dünyasını kendisi yaratır. Mutlu olmanızı veya mutsuz olmanızı sağlayan tamamen sizsiniz. Örneğin işinizden hiç memnun değilsiniz ve etrafınızda ki iş arkadaşlarınız sizi geriyor ama işinizi de bırakamazsınız.

O zaman her gün sabah işe giderken sizi mutsuz eden insanları düşünmek yerine, neden işe gittiğinizi, ideallerinizi ve umutlarınızı düşünün. O insanlar siz hedefinize doğru giderken  yere  atılmış ufak taşlar, vurun gitsin !  Veya bütün gün evdesiniz ve maddi imkanlarınız kısıtlı olduğu için ufak bir eve taşındınız,  içerisi çok güneş almayan odaları küçük karanlık bir ev olduğunu düşünün.

Yeni bir eve taşınmak istiyorsunuz ama bütçeniz az ve elinizde ki bütçeyle yeni bir taşınma masrafını kaldıracak maddi gücünüz olmayabilir. O zaman eviniz de ki mobilya  ve eşyaları değiştirin, duvarlarınızı açık renklere boyayın, mesela duvarlarınıza ayna yerleştirin. Eviniz daha büyük ve ferah gözükecektir. Sizde mutlu olacaksanız. Yani kısacası eğer bardağın dolu tarafı yok diye düşünüyorsanız yeni bir su koyun. Hayallerinizi asla bırakmayın ve hep mutlu olun. Kendi dünyanızı yaratın.