Hukuk

Hukuk; insanlar için sosyal yaşamın adaletli ve güvenli olmasını sağlayan bir sistemdir. Hukuk sistemi içerisinde faklı alanlara ayrılan bölümler bulunmaktadır. Hukuk sistemi; ceza, iş, boşanma, medeni hukuk ve Uluslar arası hukuk gibi alanlardan oluşmaktadır. Bu alanlar arasında ceza hukuku insanların uğradığı haksızlıklar yada işlediği hatalı fiiller sebebi ile karşılaşacakları uygulamaları belirler. Her iki durumda da hukuk hizmetinin alınması için ceza hukuku avukatı gerekmektedir. Ceza hukuku avukatı savunma gerçekleştirebilecek vekil olarak adlandırılır. Ceza hukuku avukatının kapsamında suç eylemi gerçekleştiğinde yada haksızlıkla karşılaştığında savunma yapabilmektedir.

Cezanın yargılanma süreci; hukuki desteğe en çok ihtiyaç duyulan süreçtir. Ceza hukuku; arama, el koyma, yakalama, gözaltı ve tutuklama gibi koruma tedbirlerine; adli para cezası yada hapis cezası gibi mahkeme kararları aracılığıyla kişinin özgürlüğüne müdahale etmektedir.

Bursa ilinde ceza hukuku görevini yapan Bursa Ceza Hukuku Avukatı Elif Çavuşoğlu ile mahkeme sürecinizi değerlendirebilir, hukuki desteği alabilirsiniz.