Gerçek Sevgi Nedir?

Sevgi neydi? Sevgi, birini sevmek, uzun yıllar o kişiyle birlikte olup o kişiye kendini adamak demektir. Sevmek paylaşmak, sevmek inanmak, sevmek yaşamak, sevmek sabretmek, sevmek iliklerine kadar hissetmektir. Sevmek sevdiğinin sevdiği olmaktır. Sevdiğini kendisi gibi, kendisinden de çok özümsemektir. 

Gerçek sevgide karşılık beklenmez.  Çünkü, sevginin olduğu yerde çıkar yoktur. İlla da bir şey istiyorsan, sevdiğin istediği için istemelisin. Bazen sevdiğini kırmamak ve mutlu olsun diye sevmediğiniz şeyleri bile yaparsınız. Örneğin, evcimen birisinizdir ama sevdiğiniz gezmeyi çok seviyordur. Onu mutlu etmek için onun gezmek istediği yerlere gidersiniz. 

Maalesef ki günümüze baktığımızda ilişkiler de sevgiden önce gelen durumlar oluşmaya başladı. 

İki insan, belli bir ilişki döneminden geçtikten sonra, birlikteliklerini bir ömür boyu devam ettirmek için evlilik kararı alırlar. Karar alındıktan sonra aile büyüklerinin de tanıştırılıp onayının alınmasından sonra, kişiden kişiye değişen düğün süreçleri ile  birlikte yoğun ve hararetli  bir hazırlıklar için koşturmaca dönemi başlar. Şekli amacının önüne geçen düğünlerimiz: Kendini yarış pistinde sanan çiftler, sanki herkes aynısını yapmalıymış gibi birbirine özenen gelin adayları, şuyum da olsun, buyum da olsun deyip yapılan çılgın alışverişler, tutulan düğün salonları, masraflar, gösterişler, geniş kollu koltuk takımı modelleri, kat kat düğün pastaları, insanı bunaltan olmazsa olmaz düğün öncesi süreç.

İnsanlar neden evlenir acaba? Mutlu olmak için değil mi? Öyleyse bu aşırılık ne? Düğün sonrası  çiftler anın tadını çıkarmak yerine, önümüzdeki iki yılın borcunu nasıl öderiz derdine düşüyorlar. Bu süreçte ne yazık ki çiftler ilişkilerini zedeler  duruma geliyor. Bu yüzden herkesin gözüne girmek için değilde bütçenize göre ve ileriyi görecek şekilde ihtiyaçlarınızı giderin. Düğün Paketlerini uygun maliyetlerle satan inegöl mobilya mağazaları bu konuda en iyi tercihiniz olacaktır. 

Yaptığımız düğünler bizim ilişkilerimizin seviyesini belirlemez. Hiç kimsenin gözünde değerinizin artmasına da neden olmaz. Siz boş verin el alemi, birbirinizi geçici heveslerle asla yıpratmayın. Yıpratmayın ki, birbirinize bakacak yüzünüz, elini tutacak isteğiniz ve sevginiz ömürlük olsun.