Genç Kız Oda Dizaynı Nasıl Yapılır ?

Kız çocuk odalarını dekorunu yaparken sizi sınırlayacak bir şey var ise oda şüphesiz hayal gücünüzdür. Tıpkı bir çocuğunki gibi geniş ve cesur bir hayal gücü ile herkese ilham verecek ve kullanıcısını çok mutlu edecek dekorasyonlar tasarlamak tamamı ile sizin ellerinizde. Sosyal mecraalar ve internette bulabileceğiniz içeriklerde  binlerce farklı çocuk odası dekorasyonu ilk adımı atmanızda size yardımcı olacaktır. Kız çocukları için yatak odası dekore ederken, bebek odaları ya da erkek çocuk yatak odasından farklı olarak nelere dikkat edebilirsiniz, neleri gözden kaçırmamanız gerektiğini, uzman ellerden çıkmış birbirinden güzel tasarımlarda görmüş olacaksınız.

Kız çocuk odası dekorasyon tercihi nasıl yapılmalıdır ?
Genç odası çocukların tapınağı, kalesi, evi ve sığınağı haline gelmiştir. Her detayı ile onlara ait olan bu alanı dekore yaparken aslında onların ihtiyaçlarını, zevklerini, ilgi alanlarını ve hobilerini göz ardı etmemeniz gerektiğini. Günün en güzel saatlerini geçirdiği, zihinsel ve bedensel gelişimi için ihtiyaç duyacağı birçok etkinliğe zaman ayırdığı bu yaşam alanını, muhakkak onun da fikrini alarak dizayn etmelisiniz. En sevdiği renkler odanın her yerini süslemeli ve bütün mobilyaları onun ihtiyaçlarına göre seçilmiş olmalıdır.

Odanın genişliği, ölçüleri, pencere sayısı, kolonları, gün ışığından ne kadar yararlanıldığı, balkonu ve diğer bütün mimari incelikleri dekorasyon üzerinde zevk ve ihtiyaçlarınızdan daha etkin fikirler ortaya koymanıza yardımcı olacaktır, buna rağmen yaratıcı dekorasyon çözümleri ile en elverişsiz odalara bile cennet gibi tasarımlar uygulayabilirsiniz. Odanın bütün olumsuz yönlerini hesaplayıp, pratik çözümlerle onları birer avantaja dönüştüre bilmeli ve bu konuda uzman desteği almaya sıcak bakmalısınız. Söz konusu biricik kızınızın kıymetli odası olunca hataya yer yok elbette.

Tasarım için atacağınız ilk adım kızınızla birlikte örnek tasarımlara göz gezdirebilirsiniz. Bu sayede nasıl bir oda istediğiyle ilgili fikirleri toparlamış ve siz de bu fikirler hakkında birkaç ipucu yakalamış olabilirsiniz. Ardından odanın özelliklerine göre bir yerleşim planı çıkararak hangi mobilyalara ihtiyaç duyacağınızı kesinleştirmiş olabilirsiniz. Kızınız nasıl bir yatakta uyumak istiyor en önemli detaylardan biri ? En sevdiği renkler hangileri ? İlgi alanlarına özel ne gibi objeler  seçebilirsiniz ? Bu soruları yanıtlayarak işe başlayabilirsiniz.

Kız çocuk odası için yatak ve aksesuarları seçmek !

Kız çocuk odası tasarımı yaparken en önemli parça yatak ve yatak seçmiş olduğunuz aksesuarlardır. Ortopedik özelliklere sahip, sağlıklı kumaşlardan üretilmiş yatak modelleri çocuk odaları için en ideal seçimler olacaktır. Ayrıca sağlıklı bir uyku için geniş ve yumuşak bir yatak seçmek akılcı bir tercihtir. Yatak koruyucuları yatağı daha konforlu hale getirmek için de tercih edilebilir, hijyen avantajları da düşünüldüğünde mantıklı bir aksesuar olacaktır. Bunların yanı sıra bol sayıda kırlent ve yastık ile sınırsız konfor sağlayacak bir yatak oluşturmak mümkün. Kırlentlerde sevdiği karakterin resimleri ile bezenmiş motifler olursa değmeyin keyfine. Erkek çocuk odalarında nasıl araba motor futbol temaları kullanılıp çocukların sevdiği ve ilgi duyduğu alanları odaya dahil etmekten bahsettiysek ve önemle uyardıysak Kız çocuklarınız içinde en önemli tercihler onların ilgi duyduğu alanları odaları ile harmanlamak olacaktır.

Kız çocuklarınız için pek çok çeşit genç odası modelleri bulabileceğiniz İnegöl Mobilya Vadi firması mobilya satışı konusunda uzmandır.  Tek tıkla kapınızda, ürünler uygun kargo imkanı ve fiyat avantajları ile sizleri bekliyor.