Fethiye ve Tatil

Fethiye tatil için ülkemizin en güzel yerlerinden biri. Hem havası, hem güzel denizi hem de gezilecek güzel yerleri size unutulmaz bir tatil yaşatacaktır.

Dilerseniz otelde yer ayırtabilir ya da günlük pansiyon, yada apart evler yada günlük villa tarzı size ait havuzuyla ev kiralayıp güzel bir tatil geçirebilirsiniz.

Fethiye de Hisarönü size Taksimi aratmayacak bir yer. Hem eğlenceli barlarıyla hemde alışveriş yapab0″ileceğiniz dükkanlarla cıvıl cıvıl bir yer.

Temiz hava ve bol oksijen ile güne zinde bir şekilde uyanıyorsunuz. Ölüdeniz’e gitmelisiniz. Genellikle buradaki plajların sahili taştır. Denizin içi de öyle ama bu sizi yanıltmasın çok temiz ve dalga yok.  Sadece Ölüdeniz kum ve içinde küçük balıklar var. Ve su ılık soğuk suyu sevmeyenler tercih edebilir.

Adrenali sevenler için bir sürü su sporları var. Vazgeçilmez olan yamaç paraşütü de var. Oranın olmaz olan sporu.

Saklıkent Parkına gitmelisiniz. Yanınıza deniz ayakkabılarından almanız  iyi olur. Yoksada orada satılıyor. Saklıkentin üst tarafında bir yer daha var şu an ismini hatırlayamadım ama ben orasını daha çok beğendim. Aşağıya inebilmek için bayağı merdiven var. Ama değiyor. Orada bir şelale görüyorsunuz. Doğal bir güzellik aynı zamanda yemek yenilecek yeride var. Giderseniz görmenizi tavsiye ederim.

Fethiye’ye giderseniz orada böğürtlen suyu yapıyorlar hem doğal hem de tadı süper.

Tatilinizde vakit ayırabilirseniz tekne turuda yapmanızı öneririm. Çok güzel koyları var . Kelebek vadisinde çok bir şey. Sadece gittiğiniz sahil güzel. Kelebeklerin belli zamanı oluyormuş. Yaz zamanları pek olmuyormuş boşuna gitmeyin derim ücret olarak da ucuz değil çünkü.

Eğer aracınız var ise köylerinide görün şirin güzel yerler. Halkın yaptığı doğal yiyeceklerden tutunda hediyelik eşyalarda bulmanız mümkün.

Bu sene tatil için gidecek bir yer arıyorsanız ve burayı görmediyseniz mutlaka görün derim. İyi TATİLLER.