Diş Tedavileri

DİŞ HEKİMİ, DR. SEMA ALTUNSOY, PROTEZ UZMANI, ANKARA
1971 yılında Konya’da doğdu. İlk ve orta öğrenimimi aynı ilde tamamladı. 1988 yılında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ni kazandı. Aynı fakülteden 1993 yılında mezun oldu ve diş hekimi ünvanını aldı. Bir yıl kadar Ankara’da özel bir poliklinikte çalıştı. 1995 yılında Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı’nın açtığı sınavı kazanarak doktora eğitimine başladı. 2001 yılında “Farklı Post-Core Materyalleri ve Siman Renkleri Kullanılarak, In-Ceram ve IPS Empress Tam Seramik Restorasyonlardaki Renk Değişikliğinin İncelenmesi” adlı teziyle doktora eğitimini tamamlayarak “bilim doktoru” ünvanını aldı. Kendisine Sağlık Bakanlığı tarafından Protez Uzmanı Diş Hekimi ünvanı verildi.

2002 yılında Fakülte’den ayrılarak özel sektöre geçti. 2002-2010 yılları arasında Bayındır (Ankara) Kavaklıdere Hastanesi Diş Polikliniği’nde protez uzmanı diş hekimi olarak çalıştı. 2010 yılında Hastane’den istifa ederek Ankara’da kendi diş kliniğini kurdu. Halen, Protetik (Protez) diş tedavileri, estetik diş hekimliği, implant başta olmak üzere Diş Hekimliği’nin tüm dallarında hizmet vermektedir. Bir çok ulusal ve uluslararası kongre, sempozyuma katılan Dr. ALTUNSOY diş hekimliği alanındaki gelişmeleri yakından takip etmektedir. Türk Prostodonti ve İmplantoloji ve UYKUDER dernekleri üyesidir. Ayrıca; International Team for Implantology (ITI) Ankara study club üyesi olup, çalışmalarına etkin bir şekilde katılmaktadır. Tamamı hakemli olmak üzere, ulusal ve uluslar arası dergilerde yayımlanmış 8 adet makalesi bulunan Dr. ALTUNSOY evli ve iki(z) çocuk annesidir. İngilizce bilmektedir.

Yapılan Hizmetlerden Bazıları

PORSELEN LAMİNA
Porselen lamine, lamine diş, yaprak porselen, yaprak diş, porselen laminate veneer olarak da adlandırılan, porselen laminalar estetik diş hekimliği uygulamalarının en çok tercih edilenidir. Porselen laminalar, estetik amaçlı olarak, özellikle ön grup dişlere uygulanabilen çok ince porselen kaplama uygulamasıdır. İnce olmasından dolayı halk arasında yaprak diş veya yaprak porselen olarak da adlandırılabilmektedir.

Tedavinin esası, dişlerin sadece ön yüzeylerinden çok az miktarda malzeme kaldırılarak, üzerinin laminate porselen (laminate veneer) kaplamalar uygulanmak suretiyle mükemmel renk ve doku uyumlu estetik dişler ile kaplanmasıdır.

İMPLANT NEDİR
İmplant nedir? İmplant terimi ağırlıklı olarak diş implantları (dental implant) için kullanılsa da, genel tıpta veya sağlık sektöründe implant denildiğinde, organların ya da organ ünitelerinin vücuttaki görevlerini yerine getirmek veya görevlerine destek olmak için üretilmiş yapay materyallerin tümü anlaşılır.

Diş İmplantı Nedir?
Dental implantlar veya Türkçe karşılığı ile diş İmplantları ise, çeşitli nedenlerle eksilen dişlerin estetik ve fonksiyonunu yeniden kazandırmak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen genellikle titanyumdan yapılmış yapay diş kökleridir.

DİŞ BEYAZLATMA
Diş beyazlatma (bleaching), 1950’li yıllardan bu yana ABD’de uygulanmasına rağmen, ülkemizde son on yıllarda sıklıkla uygulanan estetik hekimliği uygulamalardan biri haline gelmiştir. Dişlere, diş beyazlatıcı bir jel sürülerek dişin pigmentlerinin en uygun renge kadar açıldığı bir diş tedavisi yöntemidir. Hasta dişlerinin şeklinden ve pozisyonundan memnun olup, sadece renginden memnun değil ise, dişlerinde renklenme problemi varsa diş beyazlatma en uygun diş tedavisi yöntemidir. Ev tipi diş beyazlatma (home bleaching) ve ofis tipi diş beyazlatma (office bleaching) olmak üzere iki diş beyazlatma yöntemi vardır.

Diş Hekimi Dr. Dt. Sema Altunsoy, Protez Uzmanı,

Tunus Caddesi 71/6 Kavaklıdere – Çankaya / Ankara

Tel: 0312 428 42 43