Çimstone Mutfak Tezgahı Temizliği

Ev hanımlarının temizlik konusunda en çok merak ettiği konuların başında mutfak temizliği gelmektedir. Sürekli yemek pişen ve yağlanan mutfakların temizliği oldukça zordur. Tabi mutfak dolaplarının temizliği kadar tezgahlarının temizliği de çok önemlidir.

Kadınların genellikle kullandıkları mutfak tezgahının özelliğine göre merak ettikleri hususlar şu şekildedir: Çimstone mutfak tezgah temizliği, lake mutfak tezgah temizliği nasıl yapılır? Nasıl parlatılır?

Mutfak tezgahlarının günümüzde birçok farklı malzemeden üretildiğini görmekteyiz. Bu malzemeler arasında en çok tercih edilen Çimstone, granit ve mermerit mutfak tezgahlarıdır.

Hangi tezgah türüne sahip olunursa olunsun sararan ve üzerinde kir ve lekelerin olduğu bir mutfak tezgahı istenmiyorsa sürekli ve düzenli olarak temizlik yapılmalıdır. Kirlerin tezgah yüzeyinde uzun süre beklemesi tezgah üzerinde zamanla sararma ve lekelerin olmasına sebep olur. Bu nedenle leke oluştuğu anda anında temizlenmelidir. Aksi takdirde uzun süre bekleyen lekeler yüzeye yerleşip kuruyacaktır ve temizlenmesi daha zor olacaktır.

Mutfak tezgahların temizliği için sıvı deterjan ve mikrofiber bez kullanılması tavsiye edilir.