Chiller Klimalarda Periyodik Koruyucu Bakımın Önemi Nedir?

Chiller sistem klimaları, endüstriyel nedenle soğutma yapılması gereken tüm teçhizat ve ekipmanların soğutulmasında kullanılan ve bu alan da dünya standardını oluşturan bir soğutucu ünitesidir. Chiller klimaların bakımlarının düzenli olarak yaptırılması çok mühimdir.

İşletim, değişim ve bakım maliyetlerinin yüksek olmaları yanında, arızalandıkları andaki zaman ve üretim kaybından doğan maliyetler de oldukça yüksektir. Bu nedenle ilk çalıştırma ve bakımı ile sezon sonunda son kontroller kesinlikle yaptırılmalıdır.

Chiller Bakımı

Bu modeller ısı konfor gerekse endüstriyel hedefli iklimlendirme sistemlerinde kuruluş ve işletme giderleri bakımından mühim bir yer tutmaktadır. Periyodik koruyucu bakımın sağladığı avantajları özetle aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

Sistemin arıza riskini azaltır
Enerji sarfiyatını düşürür.
Bakım masraflarını azaltır
Klimanın ömrünü uzatır
Soğutkan kaçaklarını minumuma indirerek şarj için gerekli olan iş gücü ve soğutkan giderlerini azaltır ve ozon tabakasına verilen zarar da nispeten önlenmiş olur

Klimalarınızın bakımını ve teknik servisini yaptırmak için  firma arıyorsanız, örneğin www.arefsogutma.com firmasından bilgi alabilirsiniz.