Ceza Hukuku Avukatı Kime Denir?

Genellikle savunma ve hak arama mesleği olarak bilinen avukatlık; müvekkilinin ihtiyacı olan hukuki desteği sağlamakta ve sorunun çözümünü hedeflemektedir. Hukuk davalarında temsil etmiş olduğu şahıs veya tüzel kişinin talebi doğrultusunda kanuni olarak müvekkilinin hak arayışını sonuçlandırmak için görev almaktadır.

Savunmayı görev bilinciyle gerçekleştiren ve sonucu hedef olarak belirleyen kişilere ceza avukatı denmektedir. Ceza avukatı müvekillinin hakkını savunduğu sırada ceza mahkemelerindeki yargılamasında olumlu sonuçlara ulaşabilmek için kapsamlı bir çalışma yapmaktadır. Ceza hukukunun tüm detaylarıyla ilgili araştırmaların yapılması, gerekli savunmanın hazırlanabilmesi için birebir görüşmeler yapmaktadır.

Dava sürecinin düzenli bir şekilde yürütülmesi için uyulması gereken hususlar bulunmaktadır. Hukuki terimlerin anlaşılabilmesi ve somut olaylara özgü olarak yorumlanması için avukata ihtiyaç duyulmaktadır. Bursa ilinde ceza avukatına ihtiyaç duyulduğunda Bursa Avukat ile irtibata geçebilir ve mahkeme sürecini birlikte değerlendirme fırsatı bulabilirsiniz.