Ceza Avukatı

Her toplum yazılı ve yazısız kuralları ile ihlal edenlere karşı kendini korumaktadır. Toplumların ekonomik, teknolojik, kültürel ve sosyal değişimi ile sanayileşmesi, kentleşmesi ve modernleşmesine bağlı olarak suç unsurları da değişmektedir. Değişen suç ve cezaların yanı sıra toplumdan topluma değişmeyen evrensel suçlar da bulunabilmektedir. Evrensel suçların en çoğu ise insanlığa karşı işlenen suçlar olarak ortaya çıkmaktadır.

Ceza hukuku kapsamında bir eylemin suç teşkil edip etmemesi, hangi eylemin suç sayıldığı, birbirinden ayrılan yönleri, maddi ve manevi unsurları, kapsamı, sınırları, hangi suçun oluştuğu gibi uygulanması gereken temel ilkelerin tek tek araştırılması ve düzenlenmesidir.

Ceza mahkemelerinin kararları; kişinin hak ve özgürlüklerine en derin müdahalelerin olacağı kararlardır. Bu nedenle de uzman ceza hukuku avukatından destek olmaktadır.

Bursa ilinde ceza avukatına ihtiyacınız olduğunda Bursa Ceza Hukuku Avukatı Elif Çavuşoğlu ile irtibata geçebilir ve avukatlık hizmeti alabilirsiniz.