Buz Lazer Uygulamaları

Günümüzde lazer epilasyon çok fazla tercih edilmektedir. Özellikle son zamanlarda buz lazer epilasyon daha fazla tercih edilmektedir. Bunun nedeni ise istenmeyen tüylerden kurtulmak için en kesin ve etkili çözüm olmasıdır. Kıl köklerine uygulanan ışık ile kıl kökleri zayıflatılmakta ve kıl köklerinden kurtulmaktasınız. Bu sayede istemediğiniz tüylerden tamamen kurtulabilirsiniz. Lazer epilasyonun ciddi sağlık sorunları yarattığı kanıtlanmamıştır. Fakat cilt türüne göre yan etkileri farklılık göstererebilir. Özellikle hassas cilt tipine sahip kişilerde yan etkiler daha fazla olmaktadır. Buz lazer epilasyon yüz, koltuk altı, genital bölge, bacak, sırt, göğüs ve kol bölgelerinde rahatlıkla uygulanabilmektedir. Güzellik merkezleri bu tarz uygulamalar yanında spa uygulaması masaj koltuğu, cilt bakımı lipofiz işlemlerde gerçekleştirmektedir.

Lazer epilasyon  yapıldıktan sonra ciltte yanma, leke ve kızarıklık oluşabilir. Fakat Buz Lazer’in soğutucu özelliği sayesinde bu yan etkiler görülmez. Genelde bu yan etkiler geçici olmaktadır. Hassas ciltlerde ise bir hafta kalabilmektedir. Bu durumda cildinize uygun derece ayarlanarak lazer uygulaması ona göre yapılmalıdır.

Lazer epilasyon yaptırmadan önce kişisel bakımınızı düzgün bir şekilde yapmalısınız. Özellikle iltihap ve yara gibi durumlar mevcutsa bu uygulama yapılmamalıdır.  Epilasyon sonrası direk güneş ışından kaçınılmalıdır. Aksi takdirde ciltte kızarıklık ve soyulma olabilir. Bundan dolayı güneş kremi kullanmalısınız. Epilasyon sonrasında en az 5 saat duş almamalı ve su temasından kaçınmalısınız.

Buz lazer epilasyon vücudun tüm bölgelerine rahatlıkla uygulanabilmektedir. Genital bölgede yumurtalık ve rahim bölgesine kesinlikle zarar vermediği uzmanlar tarafından bildirilmiştir. Epilasyon yaptırmadan önce Kadın Doğum Uzmanına muayene olup, sağlık sorununuz olup olmadığını öğrenip, sonrasında epilasyon yaptırabilirisniz.

Lazer epilasyonu sadece hamile kadınlar için zararlıdır. Epilasyon yaptırmadan önce cilt tipinizi öğrenip, ona göre bir uygulama tercih etmeniz sağlığınız için önemlidir. Bu nedenle güvenilir güzellik merkezlerini ve cihazları tercih etmelisiniz.

Eğer epilasyon yaptırmaya karar verdiyseniz güvenilir güzellik merkezlerini tercih etmelisiniz. Diğer yöntemlerde karşılaştığınız sorunları buz lazer epilasyonda görmezsiniz ve güvenli bir şekilde buz lazer epilasyon yaptırabilirsiniz. Buz lazer epilasyonu 18 yaşından itibaren herhangi bir sağlık sorunu olmayan her birey yaptırabilir. İstanbul‘da buz lazer epilasyon uygulamasını yapan bir çok güzellik merkezini bulabilirsiniz. Gittiğiniz Güzellik merkezlerinde sadece lazer epilasyon değil özel wollex masaj koltukları sayesinde rahatlayabilir günlük stresinizden de arınabilirsiniz.