Beşiktaş 3. yıldızlı formayı 600 bine nasıl çıkardı?

Süper Lig’de adım adım şampiyonluğa gitmekte olan Beşiktaş’ta yönetim, yeni yıldız hazırlıklarına şimdiden başladı. Sponsor firmaya gelecek sezon için 200 bin forma siparişi veren Beşiktaş, bu rakamı planlayarak 600 bine çıkarmaya çalışacak.

Spor Toto Süper Lig’de 22. haftayı 1-0’lık Galatasaray yengiyle sonlandırarak 50 puanla zirvedeki yerini koruyan Beşiktaş , bitime 12 hafta kala şampiyonluk yarışındaki avantajını devam ettirmiştir.

Ligdeki en yakın takipçisi Başakşehir’e 4, üçüncü Galatasaray’a 10, dördüncü Fenerbahçe’e ise 12 puan fark atan Beşiktaş’da sezon sonu heyecan ve coşkusu şimdiden başladı. Teknik adamından oyuncusuna bütün planlarını geçen sezon elde edilen şampiyonluğu tekrar edip 15. lig zaferini elde etmek üzerine yapan Kartal’da yönetim de harekete geçti.

Bu sezon forma satışlarından büyük gelir elde eden Beşiktaş yönetimi, sponsor olan şirketten , gelecek dönem için şimdiden 200 bin forma siparişinde bulundu. 2016-17 dönemi için 400 bin forma bastıran Kara Kartal’lı yöneticiler, ilk siparişini 200 bin olarak verdikleri gelecek sezon için toplamda 600 bin formalık talepte bulunma kararı aldı.