Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

Kimi zaman arabamız olmayabilir ya da tamirdedir ve bir arabaya ihtiyaç duyarız. Bunun gibi birçok sebeple araç kiralamaya ihtiyaç duyarız. Tabi ki herkes istediği gibi hemen araç kiralayamaz bunun için belirli koşullara gerek vardır. Peki bunlar nedir gelin bakalım.

Gizlilik: Hangi firma olursa olsun vereceğiniz tüm kişisel bilgileriniz gizli kalmaktadır. Bilgileriniz hiç bir şekilde kullanılmamaktadır ve güvende tutulmaktadır.

Sürücü Yaşı: Sigorta şartları gereği  ekonomik sınıf bir araç kiralayabilmek için en az 21 yaşında olmanız gerekir. Orta yada üst sınıf araçlar için ise 25 yaş alt sınırdır. Lüks ve büyük araçlar için ise 28 yaşında olmak gerekir.

Ehliyet süresi: Araç kiralayabilmek için en az iki yıllık ehliyet gerekir. Fakat lüks ve büyük araçlar için en az 3 yıllık bir ehliyet gerekmektedir.

Ek sürücü: Kiralık araç birden çok kişiyle kullanılabilir. İkinci sürücünün ya da ek sürücünün kiralama öncesinde mutlaka bildirilmiş olması ve kiralama kontratına işlenmesi gerekir.Bu sayede ek sürücü de kasko sigortası kapsamına alınmış olur. Ek sürücünün de doğal olarak ana sürücü için belirtilen yaş ve ehliyet kriterlerine uyması gerekir.

Samsun Oto Kiralama ofisi  gibi firmalardan güvenli bir şekilde araç kiralamanız kiralayacağınız araç ile ilgili oluşabilecek problemlerin oluşmasını engelleyecektir.