Araç Kiralama İle İlgili Haberler!

Araç kiralama sektörünün istek ve önerilerini ve son gelişmeleri değerlendiren Europcar’ın Türkiye faaliyetlerinden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Fidan ‘”Oto kiralama sektöründeki satış performanslarını operasyonel ve günlük kiralamalar olmak üzere iki başlık altında detaylı bir şekilde analiz etmek gerekiyor.

Bu yıl özellikle değerlendirildiğinde operasyonel kiralamalar da geçtiğimiz yıllarla benzer rakamlar görüyoruz. Bununla birlikte kapanan şirketlerin sayısındaki artış nedeniyle yaşanan sıkıntılar göz önünde. Günlük kiralamalarda ise ülke turizminde yaşanan toparlanmanın olumlu etkisini görmekteyiz.

Turist sayısında yaşanan dikkate değer artışların katkısıyla kişisel kiralamalarda Ege ve Akdeniz bölgelerindeki bazı ofislerimizde bir önceki yıla göre yüzde 150’leri bulan artışlar yaşandı fakat tüm bu olumlu havaya rağmen yaşanan kurdaki hızlı değişim ve TL şarı sektörün geleceğini tehdit altında bırakmaktadır.

Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörlerinden biri olan otomotiv sanayisinin geçtiğimiz yıllardaki satış performanslarının da yakalaması, ülke ekonomisinin daha da güçlenmesinde önemli bir rol oynayacaktır” şeklinde kısa ve net bilgiler verdi.